آزادی ۱۵ زندانی به مناسبت هفته قوه قضائیه در زنجان

آزادی ۱۵ زندانی به مناسبت هفته قوه قضائیه در زنجان

میهن نیوز- رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت:۱۵ زندانی در استان در جریان بازدید مقامات قضائی از زندان به مناسبت هفته قوه قضائیه آزاد شدند.

حجت الاسلام والمسلمین علی فرجی امروز شنبه با حضور در زندان زنجان ضمن دیدار با زندانیان با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهدای خدمت، گفت:اهمیت و جایگاه کار قضا و قضاوت با استعانت از درگاه احدیت بسیار بالاست، چرا که قضات با سرنوشت مردم سر و کار دارند بنابراین باید در انجام وظیفه و اجرای عدالت اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با تشکر از زحمات و تلاش های تمامی قضات در اجرای برنامه های قوه قضائیه و احقاق حق، گفت: دیدارهای چهره به چهره مقامات قضائی استان با زندانیان برای شنیدن و بررسی مشکلات آنها نتایج خوبی به همراه دارد.

وی یادآور شد: در همین راستا ۱۵ زندانی در جریان دیدار مقامات قضائی استان به مناسبت هفته قوه قضائیه آزاد شدند.

فرجی برحق اظهار داشت: استفاده از مجازات های جایگزین حبس،دادرسی الکترونیکی، پابند الکترونیکی و سایر ارفاقات قانونی برای زندانیان واجد شرایط مورد اهتمام همکاران قضائی قرار دارد البته این ارفاقات شامل همه زندانیان به ویژه سارقین حرفه ای نمی شود.

در این مراسم از قضاتی که برای استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس و رسیدگی تمام الکترونیکی پرونده ها اقدام کرده اند و همچنین از خیرین جشن گلریزان قدردانی شد.

Share this post