اجرای ۲۱۳ برنامه به مناسبت هفته قوه قضاییه در استان زنجان

اجرای ۲۱۳ برنامه به مناسبت هفته قوه قضاییه در استان زنجان

میهن نیوز- رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت:۲۱۳ به مناسبت هفته قوه قضاییه در استان زنجان اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

 حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد با تاکید بر اینکه امیدواریم برنامه های اجرایی این هفته رضایتمندی عموم مردم را در پی داشته باشد افزود: شعار این هفته«برای مردم در راه عدالت»  است.

او با تاکید بر اینکه اگر شعارها منجر به عمل شود مذموم است افزود: اگر به وعده های مان عمل نکنیم نخواهیم توانست عدالت را در جامعه حاکم نماییم، هرچند همیشه بر این باوریم که بی عدالتی عیب بزرگی است.

صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به اینکه رسانه های استان زنجان رسانه های کارآمد و تاثیر گذار هستند یادآور شد: در سال گذشته هیچ انحرافی در خبرنگاران و رسانه ها مشاهده نشد لذا از این بابت از تمامی رسانه هایی که در انعکاس اخبار  دادگستری همراه قوه قضاییه بودند تقدیر و تشکر می نمایم.

او رتبه زنجان را در اجرای برنامه‌ها، ششم عنوان و تصریح کرد: در صلح سازش هم استان رتبه نخست کشوری را دارد و در حوزه پیشگیری هم که منجر به کاهش جرائم شده است نیز رتبه نخست را دارد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان از رسیدگی به ۳۰۷ هزار و ۸۴۷ فقره پرونده در۱۴۰ شعبه خبرداد و افزود: با تلاش همکارانمان در دادگستری توانستیم سال گذشته  پس از برگزاری چندین جلسه  به نتایج مطلوبی برسیم و رای های صادر شده در همین راستا بوده است.

به گفته این مسئول قضایی ۷۴ هزار پرونده از این تعداد در شوراهای حل اختلاف رسیدگی شده است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان به مختومه شدن بسیاری از پرونده‌های مهم اشاره و تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر۴۰ هزار پرونده مختومه شد و در این میان تنها استانی هستیم که ورودی پرونده‌های آن کاهشی و میانگین صلح و سازش پرونده‌ها هم ۵۸ درصد بوده است.

 این مسئول قضایی ادامه داد: در سال گذشته ۷ پرونده قتل که در مرحله اجرا قرار داشت با تلاش های شورای حل اختلاف استان که موجبات رضایت  آن فراهم بود مختومه شد .

صادقی نیارکی به ارتقای سطح اتقان آرا در دادگستری استان اشاره و متوسط رسیدگی به پرونده‌ها را ۲۲ روز اعلام کرد و گفت: یکی از اقدامات برجسته دادگستری استان، استفاده از فناوری‌های نوین است به طوری که ۱۵ درصد پرونده‌ها الکترونیکی شده و سال گذشته برای بیش از ۳۵ هزار نفر ملاقات عمومی ثبت شده است.

صادقی نیارکی با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از وقوع جرم با توجه به کم هزینه بودن و دستاوردهای مثبت آن تصریح کرد: دادگستری در زمینه مبارزه با فساد هم سربلند است و به حقوق عامه توجه دارد، ضمن اینکه با توجه به استقلال قوه قضاییه، از جرم چشم پوشی نمی کند.

رئیس دادگستری استان زنجان از اعاده به وضع سابق در ۱۵۱ مورد تغییر کاربری اراضی در سال گذشته خبر داد و گفت: پرونده ساخت و ساز غیر مجاز در روستای پایین کوه مختومه نشده چرا که بخشی از اقدامات قانونی و بخش دیگر غیر قانونی بوده است که همچنان در حال رسیدگی است.

Share this post