امام جمعه و استاندار زنجان انتخاب دکتر پزشکیان را تبریک گفتند

امام جمعه و استاندار زنجان انتخاب دکتر پزشکیان را تبریک گفتند

میهن نیوز- – نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه‌ زنجان و استاندار در پیام مشترکی، از حضور حماسی مردم در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری قدردانی کردند.

 در پیام مشترک حجت الاسلام علی خاتمی و محسن افشارچی استاندار زنجان آمده است: باری دیگر انتخاباتی سالم، رقابتی و باشکوه در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شد و مردم انقلابی و ولایتمدار دیار شور و شعور حسینی با احساس وظیفه و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در پای صندوق های رای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور یافتند.

در ادامه این پیام آمده است: امروز یکبار دیگر جهانیان، شکوه و افتخارآفرینی ملت قهرمان و به ویژه مردم دیار شور و شعور حسینی را در پای صندوق های رای و مشارکت بالای آنها در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مشاهده کردند که تکمیل کننده حماسه حضور آنان در مراسم تشییع و تدفین شهدای خدمت به ویژه شهید آیت الله رییسی هشتمین رئیس جمهور ایران شد.

اینجانبان ضمن تشکر از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان، روستائیان و عشایر، جوانان، اصناف مختلف، فرهنگیان و دانشجویان برای حضور در پای صندوق های رای جهت تعیین سرنوشت کشور و همچنین تشکر از زحمات تمامی عوامل و دست اندرکاران برگزاری این رویداد مهم و سرنوشت ساز، به جناب آقای دکتر پزشکیان منتخب ملت ایران تبریک عرض می کنیم.

در پایان این پیام آمده است: امیدواریم با پایان یافتن رقابت‌های انتخاباتی شاهد آغاز رفاقت‌ها و کمک به رئیس جمهور منتخب برای توسعه و پیشرفت همه جانبه میهن اسلامی تحت هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب باشیم.

در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری -روز جمعه هشتم تیر ماه- مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، و مسعود پزشکیان با یکدیگر به رقابت پرداختند، اما با توجه به اینکه هیچ یک از آنها نتوانستند اکثریت مطلق آرا را کسب کنند، انتخابات با حضور مسعود پزشکیان و سعید جلیلی که بیشترین آرا را کسب کرده بودند به دور دوم راه رفت.

سرانجام در انتخاباتی که روز گذشته برگزار شد، پزشکیان با ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران انتخاب شد.

Share this post