امنیت به مولفه ای پیچیده و ترکیبی تبدیل شده است

امنیت به مولفه ای پیچیده و ترکیبی تبدیل شده است

آوای میهن نیوز- استاندار زنجان گفت: زنجان جزو استان های امن کشور است و آسیب های اجتماعی در آن به نسبت سایر استان ها، کنترل شده است.

محسن افشارچی در همایش سالانه مدیران و فرماندهان انتظامی استان زنجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی افزود: کارکنان فداکار فرماندهی انتظامی همواره در نوک پیکان و خط مقدم تامین امنیت در وجوه مختلف هستند. 

 وی ادامه داد: یک زمانی امنیت فقط در وجوه فیزیکی مطرح بود ولی اکنون با گسترش فضای مجازی و شکل گیری یک دنیای موازی، امنیت و تامین آن به مولفه ای پیچیده و ترکیبی تبدیل شده است.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جدید، تامین امنیت نیز سخت شده و از این رو ارزش کار پلیس بالاتر است.

افشارچی به لزوم داشتن تدبیر در شرایط و مقتضیات جدید اشاره کرد و گفت: این دنیای موازی شکل گرفته برخی مواقع به صورت مستقل نیاز حراست دارد و برخی مواقع نیز مدیریت آن باید رویکردی ترکیبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه عملیات روانی و ترکیبی گاهی بروز بیرونی و فیزیکی پیدا می کند، خاطرنشان کرد: مقابله با تهدیدات جدید مثل گذشته نیست و البته می توان با هزینه های کمتری هم مقابل تهدیدات جدید عمل کرد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم انتقال مراکز تجاری و اقتصادی از مرکز شهر به سایر مناطق شهری تاکید کرد و گفت: با این رویکرد، مسائل ناشی از ازدحام و ترافیک بالای مرکز شهر حل می شود.

Share this post