اهدای ۱۱۰۰ کمک هزینه ازدواج برای ترویج جوانی جمعیت توسط کمیته امداد زنجان

اهدای ۱۱۰۰ کمک هزینه ازدواج برای ترویج جوانی جمعیت توسط کمیته امداد زنجان

آوای میهن نیوز- بر اساس آمارهای موجود سال گذشته یک هزار و ۱۰۱ فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان عزیز تحت حمایت زنجانی ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، روح‌اله صالحی مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ضمن تبریک هفته جوانی جمعیت گفت: کمیته امداد بنا به وظایف اجتماعی که دارد، اقدامات متعددی در حوزه جوانی جمعیت انجام داده است که از مهمترین آنها کمک به ترویج ازدواج آسان است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای موجود سال گذشته یک هزار و ۱۰۱ فقره کمک هزینه ازدواج در استان ارائه شده است، اضافه کرد: ارزش کمک‌های پرداختی ۲۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

صالحی هر سری جهیزیه را شامل پنج قلم کالای اساسی از جمله یخچال، تلویزیون، اجاق گاز، جارو برقی و ماشین لباسشویی برشمرد و افزود: زوج های جوان در کنار بهره مندی از خدمات کمک هزینه ازدواج، از دوره های آموزش این نهاد نیز بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: در همین راستا دوره‌های آشنایی با سبک زندگی دینی و اسلامی، اصول و مهارت های زندگی مشترک، مدیریت اقتصاد خانواده و شناخت احکام اولیه خانواده نیز به زوج‌های جوان ارائه می‌شود.

Share this post