برگزاری دومین آفرین واره راوی عشق با حضور عکاسان و مستندسازان ملی و بین‌المللی

برگزاری دومین آفرین واره راوی عشق با حضور عکاسان و مستندسازان ملی و بین‌المللی

میهن نیوز-رییس دومین آفرین واره بین المللی راوی عشق گفت: دومین آفرین واره با حضور عکاسان و مستندسازان ملی و بین‌المللی از ۲۳ تیر ماه لغایت ۳۰ تیر ماه در زنجان برگزار خواهد.

اصغر حاج علی اکبری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع ) اظهارداشت: محرم برای ایران و ایرانی ماه پربرکت و معنویت و اخلاقی است که امیدواریم بتوانم از این ماه بهره کافی را ببریم.

وی اضافه کرد:این آفرین واره در دو بخش فیلم و عکس اتفاق خواهد افتاد که حوزه فیلم نیز در دو بخش مستند و داستانی برگزار خواهد شد.

این مسوول افزود: رقابت در بخش عکس نیز در دو قسمت دوربین‌های حرفه‌ای و پویش مردمی با تلفن همراه نیز دیده شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در قالب قرارگاه شهید آوینی ۶ برنامه فاخر فرهنگی و هنری در حال اجرا دارد را پیش بینی کرده که یکی از آنها دومین آفرین واره بین المللی فیلم و عکس راوی عشق می باشد.

 وی با اشاره به وجود ظرفیت‌ها و علاقمندی‌هادر رشته های مختلف اظهار کرد: به تصویر کشیدن مراسم عزاداریهای ماه محرم علاوه بر اجر معنوی، پاسداری از ارزش‌هاست. 

با توجه به اینکه در برخی از برنامه‌ها با موازی کاری مواجه کاری روبرو بودیم از همه متولیان درخواست کردیم که ای آفرین واره تلفیق شود تا آفرین واره رابه صورت بین المللی برگزار کنیم.

علی اکبری تصریح کرد: این آفرین واره در راستای توسعه و ترویج فرهنگ عاشورایی برگزار می شود و با توجه به اشتهار استان زنجان به پایتخت شور و شعور حسینی و با توجه به اهمیت و ارزش آفرین واره در عرصه هنری استان زنجان این برنامه را اجرا می کند.

 وی با اشاره به اینکه زینبیه اعظم به طور اخص و حسینیه اعظم به طور اعم در این رویداد شرکت خواهند کرد افزود: برای آفرین واره جدول زمانبندی نیز تهیه شده‌است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *