بهره برداری «۲۸کیلومتر» از محور «سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ

بهره برداری «۲۸کیلومتر» از محور «سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ

میهن نیوز-سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: در دولت سیزدهم «۱۶ کیلومتر» از قطعه دوم محور و «۱۲ کیلومتر »از قطعه چهارم محور «سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ به بهره برداری رسیده است.

سید احمد خلیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (زنجان)، با بیان اینکه بیش از «۶۰۰ کیلومتر» از راههای استان زنجان نیاز به ارتقا به راه اصلی و بزرگراهی دارند،اظهار کرد: در حال حاضر «۱۸۵ کیلومتر » آن پیمان سپاری شده و در دست اجرا می باشد.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی علاوه بر مأموریت‌های خود در حوزه مسکن و شهرسازی به دنبال توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و بالا بردن ایمنی و کیفیت ترابری کشور است.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان،در خصوص عملکرد و دستاوردهای این اداره کل در حوزه راهسازی در دولت سیزدهم،بیان داشت: توسعه راهها و توجه به حوزه راهسازی یکی از اولویت های دولت سیزدهم بود و از سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ نزدیک به «۳۵کیلومتر» پروژه راهسازی در سطح استان زنجان با اعتباری به ارزش روز بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان احداث و به بهره برداری رسیده است.

خلیلی به پروژه هایی که در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده است اشاره کرد و یاد آورشد: «۱۶کیلومتر» از قطعه دوم محور و «۱۲ کیلومتر »از قطعه چهارم محور «سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ، همچنین حدود «۶کیلومتر» از محور زنجان _ بیجار و «۱.۵ کیلومتر »هم از محور ملاسرا-شفت به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: هفت پروژه مهم راه در بخش راه و شهرسازی استان در محورهای اصلی در حال انجام است که از محل اعتبارات ملی تزریق شده که عبارت‌اند از پروژه محور زنجان _ بیجار، پروژه محور زنجان _ دندی، پروژه سلطانیه _ قیدار_ کبودرآهنگ، پروژه محور ابهر_قیدار، پروژه کلور – درام ، پروژه محور زنجان_گیلوان_ منجیل، پروژه ترانزیت زنجان – ابهر _تاکستان و نیز محور شفت به ملاسرا که در دست اجرا است. محورهای زنجان بیجار و زنجان دندی جزو پروژه‌های تفویضی به این اداره کل نبوده و مستقیم توسط شرکت ساخت و توسعه زیر بنایی حمل و نقل کشور پیگیری می‌شود.

Share this post