بیشترین واگذاری واحدهای نهضت ملی مسکن استان زنجان در یک سال آتی خواهد بود

مسکن ملی 3

بیشترین واگذاری واحدهای نهضت ملی مسکن استان زنجان در یک سال آتی خواهد بود

 

میهن نیوز- مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه عمده واگذاری واحدهای نهضت ملی مسکن استان زنجان در یک سال آتی خواهد بودگفت: طی این بازه زمانی تعداد قابل توجهی یا حجم زیادی از واحدهای مسکونی به متقاضیان در استان تحویل داده می شود.

 جعفر قزوینیان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به بستر فراهم شده «صف خدمت» توسط صداو سیمای مرکز زنجان،گفت: امیدوارم این فرصت طلایی در اطلاع رسانی برکات خوبی داشته و گره گشای بسیاری از مشکلات باشد. 

وی با بیان اینکه طی چهار سال در طرح نهضت ملی مسکن ۶۸ هزار و ۱۱۲واحد مسکونی در قالب ملکی، استیجاری، مسکن روستایی در استان زنجان تولید خواهد شد ،گفت: از این تعداد ۴۸ هزار و ۱۱۲ واحد شهری و ۲۰ هزار واحد مسکن روستایی است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اینکه سهم استان زنجان از برنامه چهار ساله و ساخت واحد مسکونی در بخش شهری در سه قالب خودمالکی، بازآفرینی شهری و حمایتی ساخته خواهد شد،بیان داشت: برنامه تولید مسکن شهری در قالب بخش خصوصی (خودمالکی ۱۲ هزار و ۲۸ واحد مسکونی) مشخص شده و در محلات هدف بازآفرینی شهری نیز ۹ هزار و ۲۱ واحد است.

میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرا بیش از ۷۰ درصد است 

قزوینیان،با بیان اینکه سهم کل استان از برنامه چهار ساله تولید مسکن شهری در قالب مسکن حمایتی توسط دولت ۲۷ هزار و ۶۳ واحد مسکونی تعیین شده است،گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان زنجان تخصیص پروژه شده و ۷۰۰۰ واحد باقی‌مانده نیز با تامین زمین ،تخصیص پروژه خواهد شد.

وی،میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرا را بیش از ۷۰ درصد اعلام کرد و یادآورشد: برخی از پروژه ها بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه قیمت تمام شده پروژه های نهضت ملی مسکن متفاوت است،ادامه داد: قیمت تمام شده پروژه ها بسته به زمان اخذ پروانه ساختمانی ،شروع پروژه، مشخصات بلوکها و واحدهای پروژه شامل تعداد طبقات و متراژ مشاعات متفاوت است.

عمده پروژه های نهضت ملی مسکن در شهر زنجان اجرا می شود

قزوینیان بیان داشت: در صورت کم کاری سازندگان و پیمانکاران در اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن در استان برخورد لازم انجام خواهد شد چرا که اداره کل راه و شهرسازی استان نماینده متقاضیان است و نسبت به اجرای سریع پروژه ها و تحویل سریع و به موقع واحدهای مسکونی بسیار جدی است. 

وی با اشاره به اینکه به صورت مستمر جلسات متعددی با نمایندگان متقاضیان نهضت ملی مسکن در محل اداره کل راه و شهرسازی استان و محل کارگاه پروژه ها برگزار می شود،تصریح کرد: خوشبختانه برگزاری این نشست ها بازخورد بسیار مثبتی را تاکنون داشته چرا که مشکلات هر پروژه به صورت جداگانه رصد و پیگیری می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه عمده پروژه های نهضت ملی مسکن در شهر زنجان اجرا می شود،افزود: طی زمان بندی انجام شده، افتتاح پروژه ها با سازندگان و پیمانکاران در استان قطعی شده و از خردادماه امسال تا خردادماه سال آینده تعداد قابل توجهی یا حجم زیادی از واحدهای مسکونی به متقاضیان در استان واگذار می شود و عمده واگذاری واحدهای نهضت ملی مسکن در سالجاری خواهد بود.

Share this post