حمایت اداره کل راه و شهرسازی زنجان از تعدد «دفاتر تسهیل گری» در محلات هدف بازآفرینی شهری

بافت فرسوده

حمایت اداره کل راه و شهرسازی زنجان از تعدد «دفاتر تسهیل گری» در محلات هدف بازآفرینی شهری

میهن نیوز: مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان نسبت به تعدد «دفاتر تسهیل گری» در محلات هدف بازآفرینی شهری در سایر شهرستانهای استان زنجان حمایت لازم از بخش خصوصی را دارد چرا که این دفاتر کمک حال دولت و شهرداری ها در امور مربوط به محلات هدف بازآفرینی شهری هستند.

اصغر اسماعیلی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه برای نخستین بار «دفتر تسهیل گری» در استان زنجان در محله «سعدی جنوبی » شهر زنجان با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان ایجاد شده است، گفت: دفاتر تسهیل گری به نوعی ساز و کار تعریف شده مشارکت بخش خصوصی با دولت است.

وی بیان داشت: فراخوان لازم داده می‌شود تا افرادی که در زمینه بازآفرینی شهری تخصص و تجربه لازم دارند در محلات هدف بازآفرینی شهری مشارکت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه «دفاتر تسهیل گری» کاملاً یک بخش خصوصی است  که با هماهنگی و حمایت دولت انجام می‌شود، گفت: نوع کاری این دفاتر به پروژه‌هایی که در محلات هدف بازآفرینی شهری تعریف شده بستگی دارد و فعالیت می کنند.

پیوست‌های اجتماعی و معیشتی در محلات هدف بازآفرینی مورد توجه قرار گیرد

اسماعیلی با تاکید بر اینکه در این محلات باید همه پیوست‌های اجتماعی و معیشتی دیده شود، ابراز داشت: کاری که در این محلات انجام خواهد شد باید مورد رضایت مردم باشد و تحقق این مهم هم مستلزم این است که همه پیوست ها دیده شود.

وی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان نسبت به تعدد «دفاتر تسهیل گری »در محلات هدف بازآفرینی شهری در سایر شهرستانهای استان از بخش خصوصی حمایت لازم را دارد، تاکید کرد: «دفاتر تسهیل گری» کمک حال دولت و شهرداری ها در امور مربوط به محلات هدف بازآفرینی شهری هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، افزود: این دفاتر راهنمایی‌ها، اطلاعات و مشوق های لازم را به ساکنین محلات هدف بازآفرینی ارائه می‌دهند و سایر افرادی هم که در دیگر محلات هدف بازآفرینی شهری ساکن هستند می‌توانند از امکانات و خدمات این دفاتر استفاده کنند.

اسماعیلی، افزود: این دفاتر کمک می‌کنند تا مردم راحت تر از نوع خدمات و تسهیلات ارائه شده برای نوسازی واحدهای مسکونی خود باخبر شوند.

کار «دفاتر تسهیل گری» بخشی از وظایف ستاد باز آفرینی شهری است

وی بر لزوم تقویت همکاری مطلوب رسانه‌ها نسبت به اطلاع رسانی «دفاتر تسهیل گری» در زنجان تاکید کرد و بیان داشت: باید شرح وظایف و خدمات این دفاتر به خوبی توسط رسانه‌ها و صدا و سیمای مرکز زنجان تبیین شود و مردم بتوانند از این دفاتر کمک بگیرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه ستاد بازآفرینی شهری یک بلوغ جدیدی است که در وزارت راه و شهرسازی شکل گرفته است،افزود: امیدواریم بتوانیم با راه اندازی این دفاتر در قالب مدیریت شهری سرویس اطلاعاتی مطلوبی به مردم داشته باشیم.

اسماعیلی متذکر شد: می توان بر این امر اذعان داشت که کار «دفاتر تسهیل گری» بخشی از وظایف ستاد باز آفرینی شهری است که به نوعی کار تسهیل‌گری در امور و کارهای عمران شهری را انجام می‌دهد.

گفتنی است با توجه به اینکه محله سعدی جنوبی شهر زنجان دارای بافت فرسوده باارزش تاریخی است اولین دفتر تسهیل گری در این منطقه ایجاد شده است.

Share this post