خدمات ثبت شرکت‌ها به طور کامل الکترونیکی می‌شود

معارفه کدیر کل ثبت زنجان

خدمات ثبت شرکت‌ها به طور کامل الکترونیکی می‌شود

آوای میهن نیوز – مدیر کل نظارت بر اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: طی هفته‌های آینده با بهره‌برداری از امضای دیجیتال، خدمات ثبت شرکت‌ها به طور کامل الکترونیکی می‌شود.

سید صادق سعادتیان در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان با بیان اینکه هدف سازمان ثبت اسناد و املاک، تثبیت مالکیت‌ها و اعتباربخشی به اسناد است، افزود: همان‌طور که اشخاص دارای شناسه ملی هستند، برای شرکت‌ها نیز شناسه ملی صادر می‌شود تا از ثبت شرکت‌های صوری پیشگیری شود.

سعادتیان خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با الکترونیکی کردن این خدمات، توانستیم ثبت اسناد خدمات ثبت شرکت‌ها را بدون حضور متقاضی انجام بدهیم.

ارائه خدمت کم‌هزینه برای مردم، مورد توجه مدیران قرار بگیرد

رئیس کل دادگستری زنجان نیز در این جلسه گفت:حذف فرایندهای زائد برای ارائه خدمت یکی از مواردی است که رضایت مراجعان را به وجود می‌آورد بنابراین ارائه خدمت روان و کم‌هزینه برای مردم، مورد توجه مدیران قرار بگیرد و مسوولان باید خود را وقف خدمت و توسعه ماموریت‌های سازمانی کنند.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌ نیارکی گفت: در خدمت به مردم، اعمال باید با گفتار هماهنگ باشد و مدیران عمل‌گرا رفتار کنند.

وی گفت: ارتباط با مردم باید توسعه داده شود و مدیران در این راستا باید رویکرد حل مساله داشته باشند؛ ساختار سخت و انعطاف‌ناپذیر را نرم کرده و راه را برای اجرای مقررات هموار کنند.

صادقی‌نیارکی با اشاره به ارائه خدمت مطلوب اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان، ادامه داد: اداره ثبت یک اداره عام با مراجعات بالا است و گذر غالب افراد به‌ این مجموعه می‌افتد که خوشبختانه همواره رضایت‌مندی مراجعان را نیز شاهد هستیم.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه صدور اسناد کشاورزی و نهضت صدور استاد حدنگاری در این دوره برجسته‌تر شد، اضافه کرد: استان زنجان چند سال پی‌درپی در صدور اسناد حدنگاری برای روستائیان رتبه نخست کشوری را کسب کرده است و در این خصوص آمار ۷۹ درصدی دارد.

وی اضافه کرد: در امور شهری نیز ۱۰۰ درصد مراکز توسعه یافته و شهرک‌های جدید صاحب اسناد شده‌اند، همچنین طبق آخرین آمار ۱۷ درصد اراضی کشاورزی استان سنددار هستند که امیدواریم سال ۱۴۰۲، پایان صدور اسناد حدنگاری برای روستاها را جشن بگیریم.

در پایان این مراسم مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان زنجان، نادر ناصری‌آذری تکریم و حسین کاظمی به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان زنجان معارفه شد.

Share this post