در عصر  دیجیتال  مجهز شدن  به دانش  روز یک ضرورت است

رییس کل دادگستری ز

در عصر  دیجیتال  مجهز شدن  به دانش  روز یک ضرورت است

آوای میهن نیوز-رئیس کل دادگستری زنجان گفت : امروز باید خودمان را مجهز به دانش فضای مجازی روز اعم از  نرم افزاری و سخت افزاری ،پیشگیری و صیانت کنیم و با کسانی که  از این بستر بر علیه اشخاص ، اموال و امنیت کشور فضا سازی و اقدام می کنند مقابله کنیم .

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در همایش جرایم نوظهور سازمان یافته سایبری و استناد پذیری ادله دیجیتال گفت : یکی از موضوعات مهمی که  در برنامه عملیاتی ۱۴۰۲  قوه قضاییه به آن توجه شد موضوع آموزش است و این همایش مشترک قضایی و انتظامی در راستای اجرای همین  برنامه است .

او با بیان اینکه همه ما به حضور و زندگی در فضای مجازی ناگزیر هستیم  ادامه داد :   در عصر حاضر  ارائه خدمات در حوزه های مختلف در این بستر انجام می شود و دستگاه قضایی هم در انجام وظایف از این فضا استفاده می کند و استفاده درست از این فضا فرصت خدمت مضاعف را فراهم می کند اما باید مراقب تهدیدات فضای مجازی هم بود .

صادقی نیارکی با اشاره به درخشندگی چشمگیر پلیس فتا علی رغم اینکه یک سازمان نوظهور است اظهار کرد :امروز پلیس فتای  جمهوری اسلامی در مقایسه با پلیس فتای سایر کشور ها  سرآمد است.  این مقام قضایی تأکید  کرد : امروز ما باید خودمان را به دانش فضای مجازی روز مجهز کنیم و با کسانی که  از این بستر بر علیه اشخاص ، اموال و امنیت کشور فضا سازی و اقدام می کنند مقابله کنیم .

رئیس کل دادگستری زنجان با اشاره به نقش  مستقیم و موثر فضای مجازی در اغتشاشات اخیر در کشور تصریح کرد : در حوادث  اخیر دشمنان نظام با سوء استفاده از این فضا  با تمام امکانات در جهت ناامن کردن کشور تلاش کردند اما با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور انقلابی و جهادی مردم در صحنه و اقدامات مقابله ای در فضای مجازی این بار هم مانند گذشته توطئه دشمنان خنثی شد .

او با بیان اینکه استفاده درست از فضای مجازی در ارائه خدمات سریع و با حجم بالابه مردم  بسیار موثر است ادامه داد : در کنار محاسن استفاده از فضای مجازی باید مراقب معایب و آسیب های این فضا نیز بود  .

این مسوول قضایی خاطر نشان کرد : در عصر دیجیتالی و مجازی جامعه  قضات ما  در امر قضاوت نیازمند آشنایی  دقیق  به فضای مجازی و  آموزش در این حوزه می باشند  و برگزاری چنین دوره هایی در فرایند رسیدگی به پرونده ها بسیار موثر خواهد بود .

لازم به ذکر است در این همایش سردار طراقیه فرمانده انتظامی استان  ، دادستان مرکز استان ، معاونین دادگستری استان ، دکتر نوروزی رئیس مرکز ملی مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا ، روسا و دادستانهای حوزه های قضایی استان ، قضات و مدیران  دفاتر دادگستری  استان  نیز حضور داشتند .

Share this post