دستگیری اعضای باند اسکیمری در البرز

دستگیری

دستگیری اعضای باند اسکیمری در البرز

دستگیری اعضای باند اسکیمری در البرز

سرپرست پلیس فتا استان البرز گفت : اعضای باند کلاهبردار اسکیمری که از مردم بیش از ۱۰ میلیارد ریال سرقت کرده بودند در این استان دستگیر شدند.

به گزارش پلیس فتا البرز،  سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت  که در پی وصـول یک فقـره مـرجـوعه قضـایـی به این پلیـس، مبـنـی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان ، موضوع در دستور کار  کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با شروع تحقیقات، شاکی اظهار داشت که در شرایطی که کارت ‌بانکی وی در اختیارش می‌باشد و خرید اینترنتی هم انجام نمی‌دهد، مبالغی از حسابش به‌ صورت غیرمجاز سرقت شده است.

جلیلیان خاطرنشان کرد:  تیمی از کارشناسان این پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز و متوجه شدند مالباخته  چندی پیش از یک میوه فروش دوره گرد که در شهرستان اسلامشهر  فعالیت داشت ، اقدام به خرید کرده است.

وی گفت:  ماموران با انجام تحقیقات گسترده پلیسی ابتدا هویت یکی از متهمان را شناسایی و سپس با زیر نظر قرار دادن او مشخص شد که نامبرده به همراه سه  نفر از همدستانش  یک دستگاه خودرو وانت بار میوه  را در مسیرهای  مختلف قرار داده و با این روش کارت بانکی  شهروندانی را  که اقدام به خرید کرده بودند با ترفند های مختلف کپی و از حساب آنها برداشت های غیر مجاز انجام می دادند.

جلیلیان گفت: ماموران  با اقدامات فنی و اطلاعاتی انجام شده مخفیگاه هر چهار نفر آنها  در یک کارگاه کفاشی در شهر اسلامشهر شناسایی، پس از هماهنگی با مقام قضایی ، متهمین جلب و تجهیزات رایانه ای و مخابراتی آنها و همچنین  ادوات جرم شامل یک لپ تاپ  و یک دستگاه  اسکیمر ویک  گوشی هوشمند و تعداد ۱۰۰ کارت خام بانکی جمع آوری شد.

وی توصیه کرد:  خریدهای خود را از فروشگاه‌های معتبر و ثابت انجام دهند و با انگیزه خرید با قیمت پایین‌تر و ارزان‌تر از دستفروش‌های سیار به هیچ وجه خرید نکنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند، همچنین با توجه به افزایش سرقت‌ به‌ صورت اسکیمینگ، شهروندان انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را شخصاً انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

Share this post