رئیس کل دادگستری زنجان در واکنش به شایعه کشته شدن ندا بیات: ندا بیات امروز در دادگاه از اتهامات خود دفاع کرد

صادقی نیارکی

رئیس کل دادگستری زنجان در واکنش به شایعه کشته شدن ندا بیات: ندا بیات امروز در دادگاه از اتهامات خود دفاع کرد

آوای میهن نیوز: رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: امروز دادگاه رسیدگی به پرونده دختری که روز چهارم آبان ماه روی سقف خودروی نیروی انتظامی در خیابان سعدی زنجان شعارهای ساختار شکن داده و به ماموران انتظامی توهین کرده بود، برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به پروژه کشته سازی رسانه‌های بیگانه در مورد فردی به نام ” ندا بیات ” افزود: رسانه‌های معاند ادعا کرده بودند فردی به نام اعظم آمندی معروف به (ندا بیات) در جریان اغتشاشات کشته شده است که بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد فرد مورد اشاره زنده بوده و امروز (۱۷ آبان ماه) در دادگاه انقلاب زنجان برای دفاع از اتهامات خود حاضر شده است.

وی افزود: امروز دادگاه رسیدگی به پرونده دختری که روز ۴ آبان ماه روی سقف خودروی نیروی انتظامی در خیابان سعدی زنجان شعارهای ساختار شکن داده و به مامورین انتظامی توهین کرده بود، برگزار شد.

صبح امروز خبری در فضای مجازی منتشر و در این خبر ادعا شده «ندا بیات» دختری که روی خودروی نیروی انتظامی رفته بود، در یکی از بیمارستان‌های زنجان جان سپرده است که با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شده این فرد با حضور در دادگاه به دفاع از اتهام انتسابی خود پرداخته است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی بیان کرد: رسانه‌های بیگانه با دروغ پردازی و انتشار اخبار کذب برای کشته سازی و دعوت از مردم برای تجمع و تشییع جنازه کسی که زنده است، درصدد ایجاد ناامنی و برهم زدن نظم جامعه هستند که در این مورد هم دروغ آن‌ها مشخص و راهبرد رسانه‌ای آن‌ها برای کشته سازی راه به جایی نبرد.

گفتنی است متهم اعظم آمندی صبح امروز و در پاسخ به سوال رئیس دادگاه انقلاب زنجان مبنی بر اینکه چرا اقدام به ایستادن روی سقف ماشین نیروی انتظامی کرده و به ماموران توهین نموده، گفته است: از این کار خود پشیمانم، بنده مشکل خانوادگی و همچنین افسردگی دارم و این اقدام را از روی عمد انجام نداده‌ام.

متهم همچنین در پاسخ به سوال دیگر رئیس دادگاه مبنی بر اینکه در فضای مجازی اعلام شده شما کشته شدید و امروز تشییع جنازه شماست؟ با لبخندی گفته است: همه این حرف‌ها دروغ است، پس چطور من هم اکنون با سلامتی کامل در دادگاه هستم؟

رئیس کل دادگستری استان زنجان در رابطه با قاطعیت دستگاه قضایی استان در برخورد با افرادی که درصدد ایجاد ناامنی هستند، گفت: دستگاه قضایی با کسانی که درصدد ایجاد ناامنی هستند و قصد برهم زدن نظم عمومی جامعه را دارند با قاطعیت برخورد خواهد کرد و در این خصوص هیچ مسامحه‌ای نخواهد شد.

Share this post