رتبه دوم جشنواره سراسری  ابوذر در بخش عکس به یک عکاس زنجانی رسید

رتبه دوم جشنواره سراسری  ابوذر در بخش عکس به یک عکاس زنجانی رسید

میهن نیوز-امیرحسین بیگ محمدی تصویربردار خبرگزاری صداوسیمای مرکز زنجان در بخش عکس مقام دوم جشنواره سراسری ابوذر را کسب کرد.
 در آئین اختتامیه جشنواره رسانه ابوذر کشوری که ۱۵ اسفند ماه در مجموعه تالار ایوان شمس با حضور  اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان کشوری برگزار شد، از برگزیدگان کشوری نیز تجلیل به عمل آمد که در بخش عکس  امیرحسین بیگ محمدی  از واحد خبر سیمای  زنجان  توانست رتبه دوم کشوری را کسب نماید.

تروریسم رسانه ای بی سابقه علیه ملت و دولت به راه افتاده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر

با بیان اینکه دشمن با طراحی همه جانبه، جنگی تمام شناختی علیه ملت ایران به راه انداخته است، گفت: دشمنان با تروریسم رسانه ای خود می خواهند، جامعه ایرانی را از گذشته خود پشیمان و از آینده ناامید کند که این مسئله از راهبرد های اصلی دشمن به شمار می‌رود و در این میدان، جبهه فرهنگی انقلاب باید با خنثی سازی تحریف ها و با اهتمام به فریضه جهاد تبیین به بیان افتخارات و دستاوردهای انقلاب اسلامی عمل کند.

محمد مهدی اسماعیلی گفت: عنوان این مراسم که به نام ابوذر غفاری مزین شده است، ادای دین و احترام به شخصیت انقلابی و بی‌نظیری در جهان اسلام است که نماد صداقت و راستگویی به شمار می‌رود.

وی افزود: اهالی رسانه می بایست به چنین شخصیتی که اسوه بی نظیری در حقگویی و مرام انقلابی است، اقتدا کنند زیرا ابوذر غفاری بهترین الگو برای تراز رسانه ای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

 وزیر ارشاد با اشاره به اینکه در حوزه رسانه ای در معرفی این شخصیت کم نظیر کم کار بوده ایم به تروریسم رسانه ای که بدخواهان ملت ایران راه انداخته اند، اشاره کرد و گفت: در جنگ رسانه ای ترکیبی و همه جانبه ای که دشمنان ملت ایران آغاز کرده اند، پرورش ابوذر هایی در حوزه رسانه الزامی است.

اسماعیلی در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت «بازآرایی رسانه ای» حوزه رسانه کشور اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب میدان سختی را در پیش روی خدمتگزاران انقلاب اسلامی پیش‌بینی ‌کردند. ایشان پیش‌بینی می‌کردند جامعه انقلابی روزهای سختی را در مصاف رسانه‌ای با دشمن در پیش دارد و شاهدیم  تروریسم بی‌سابقه ای علیه دولت، ملت و نظام در جریان است.

او ادامه داد: جامعه ایرانی روزهای سختی را در مواجه با تروریسم رسانه ای دشمنان تجربه می کند، تروریسمی که با همه توان علیه دولت مردمی و ملت مشغول به فعالیت های مخرب است و با شگرد های غیراخلاقی رسانه ای، عادی ترین مسائل جامعه را به شبه بحران تبدیل می‌کند و هر روز در عرصه ای جدید خودنمایی می کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دشمن با طراحی همه جانبه جنگ را به جنگ تمام شناختی بدل کرده است، تصریح کرد: دشمنان ذات جنگ را بر مبنای جنگ شناختی بنا کرده است تا جامعه ایرانی را از گذشته خود پشیمان و از آینده ناامید کند و این مسئله از راهبرد های اصلی دشمن به شمار می‌رود.

اسماعیلی افزود: جبهه فرهنگی انقلاب باید با خنثی سازی تحریف ها و با عمل به فریضه جهاد تبیین به بیان افتخارات و دستاوردهای انقلاب اسلامی روی بیاورد تا نسل امروز که دوره سیاه پهلوی، دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را از نزدیک درک نکرده اند، با واقعیات تاریخ معاصر ایران عزیز بدون فضاسازی و تحریف آشنا شوند.

وی با اشاره به نظام سلطه رسانه ای که در پی تطهیر دوران سیاه پهلوی است، خاطرنشان کرد: جریان خبیث تروریسم رسانه ای با پول های عبری، عربی و غربی بمباران دروغ افکار عمومی جامعه ایرانی را هدف قرار داده اند و در این راستا، وظیفه سنگینی بر دوش افسران جنگ نرم است تا فریضه جهاد تبیین خوش درخشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مقوله پوشش یک موضوع اصیل در جامعه ایرانی به شمار می‌رود که مورد هجوم بدخواهان ملت ایران قرار گرفته است زیرا فرهنگ پوشش در ایران از پیش از اسلام کاملا موضوعی عفیفانه بوده، اما فرهنگ پوشش غرب، بر مبنای برهنگی استوار است و دشمنان این ارزش ذاتی را هدف قرار داده‌اند.

اسماعیلی در پایان گفت: جشنواره ابوذر باید محل تربیتی برای روزنامه‌نگاران انقلابی برای مبارزه با تروریسم رسانه‌ای باشد زیرا وظیفه اصلی ما تربیت نیروی انقلابی در تراز اتفاقات مهمی است که پیش رو داریم.

گفتنی است، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ابوذر و معرفی برترین رسانه‌های کشور با حضور سردار حسین معروفی، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین، سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت و مرتضی کارآموزیان، رئیس سازمان بسیج رسانه در محل تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.

همچنین ۲۱هزار اثر از  ۶ هزار و ۸۰۰ فعال رسانه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۵۳۹ اثر به مرحله پایانی راه یافته بود .

Share this post