نقش مبلغین دینی در فرهنگ‌سازی الگوی مصرف بسیار اثرگذار  است

پیام جوادی

نقش مبلغین دینی در فرهنگ‌سازی الگوی مصرف بسیار اثرگذار  است

آوای میهن نیوز- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در راستای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مصرف بهینه آب و برق براساس آموزه‌های دینی میان صنعت آب و برق استان و مرکز حوزه های علمیه استان زنجان خبر داد.

 پیام جوادی، با اشاره به صراحت قرآن کریم در نهی از اسراف گفت: در دین مبین اسلام به صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف بسیار تاکید شده و در قرآن کریم نیز آمده است که از نعمت‌های الهی استفاده کنید اما اسراف نداشته باشید، آب و انرژی از نعمت‌های خداوند است که بشر امروز باید قدردان آن باشد چرا که این منابع رو به کاهش هستند و وظیفه تک‌تک ماست که این داشته‌های ارزشمند را برای نسل‌های آینده حراست کنیم.

جوادی با تاکید بر صرفه‌جویی آب و برق در همه ماه‌های سال اضافه کرد: در ماه‌های گرم سال به سبب افزایش استفاده از لوازم سرمایشی مصرف آب و برق به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و مردم شریف استان زنجان با به کارگیری راه‌کارهای مناسب از هدر رفتن این منابع پیشگیری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، پیرامون انعقاد تفاهم نامه همکاری با حوزه‌های علمیه نیز گفت: روحانیون و مبلغین دینی در شرایط سخت همیشه در کنار مردم و مسوولین هستند و امروز آموزش شیوه‌های مصرف درست سنگر خدمت دیگری است که باید از این ظرفیت و آموزه‌های دینی برای ترویج آن استفاده کرد.

Share this post