همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر انجام شد؛

همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر انجام شد؛

آغاز عملیات احداث بزرگترین پروژه ترافیکی تاریخ شهر زنجان

آوای میهن نیوز-  همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، عملیات احداث بزرگترین پروژه تاریخ شهر زنجان در احداث تقاطع‌های غیر هم‌سطح بلوار شهیدان کریمی در غرب شهر زنجان آغاز شد .
تقاطع‌های غیرهم‌سطح و اصلاح هندسی محور شهیدان کریمی و ساماندهی و اصلاح زنجانرود پروژهایی هستند که با محوریت قرارگاه خاتم الانبیا به مبلغ حدود یک‌ هزار میلیارد تومان اجرا خواهد شد
این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ استان است که به اذعان شهردار و اعضای شورای شهر در تاریخ شهر زنجان سابقه نداشته است.
 مجموع هزینه احداث تقاطع‌های هم‌سطح ۹۰۷ میلیارد تومان و ۹۰ میلیارد تومان نیز برای ساماندهی و اصلاح زنجان رود خواهد بود.
این هزینه ها به صورت تجمیع برای طراحی و ساخت تقاطع‌های غیر هم‌سطح و اصلاح هندسی محور شهیدان کریمی و ساماندهی و اصلاح زنجان رود ۹۹۷میلیارد تومان خواهد بود. همچنین بنا است تا ۷۰ درصد این قرارداد به‌صورت غیر نقدی و ۳۰ درصد به شکل نقدی پرداخت شود.

استاندار زنجان در مراسم کلنگ زنی این پروژه گفت: این پروژه بخشی از پازل بزرگ توسعه غرب زنجان و در جهت برقراری ایجاد تعادل بین غرب و شرق زنجان است .

محسن افشارچی با بیان اینکه فرودگاه زنجان در غرب شهر واقع شده است، افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، شرکت های دانش بنیان و تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در این منطقه قرار گرفته که ترددها را به مراتب افزایش خواهد داد.

او با بیان اینکه با ایجاد کمربندی در این منطقه گره ترافیکی این منطقه برطرف خواهد شد، اظهار داشت: این اتفاق بسیار مهمی است و کلنگ پروژه به‌طور قطع آثار و نتایج مثبتی آن را در چند سال آینده نشان خواهد داد.

این مسوول با تقدیر از خدمات شهردار و شورای شهر زنجان مبنی بر رعایت استانداردها در قراردادهای شهری ابراز امیدواری کرد که همین روند فعلی نیز در دوره های بعدی ادامه یابد.

افشارچی خاطر نشان کرد: امیدواریم با تسریع در پروژه های شهری شاهد پویایی روز افزون این شهر باشیم .

این پروژه بزرگترین پروژه شهری تاریخ زنجان محسوب می شود

شهردار زنجان نیز در این مراسم، گفت: این پروژه بزرگترین پروژه شهری تاریخ زنجان محسوب می شود که عملیات اجرایی آن از امروز رسما آغاز می شود.

دکتر علیرضا فیروزفر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیا برای اصلاح محور شهیدان کریمی و ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح و اصلاح هندسی تقاطع ها و همچنین ساماندهی زنجانرود، اظهار کرد: مبلغ قرارداد ساخت این پروژه‌ها در حدود یک هزار میلیارد تومان خواهد بود که ۹۰ میلیارد تومان نیز برای ساماندهی زنجانرود اختصاص خواهد یافت، اضافه کرد: قطعا اجرای این پروژه‌ها موجب امیدبخشی در شهر خواهد شد.

 

 

او با تشریح اقدامات شهرداری در دو سال گذشته گفت: بنده از اواخر سال ۱۴۰۰ وارد شهرداری زنجان شده و توفیق خدمت‌رسانی به مردم شهر زنجان را دارم که خوشبختانه با همراهی اعضای شورای شهر اتفاقات خوبی رخ داده است.

شهردار زنجان با اشاره به رشد بیش از دو برابری بودجه شهرداری زنجان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ افزود: خوشبختانه این بودجه محقق شد و در همین راستا بودجه سال جاری هم با رشد بی سابقه به مبلغ ۲ هزار و ۶۱۹ میلیارد تومان مصوب شد که سهم بودجه جاری با ۳۹ درصد یک هزار میلیارد تومان و سهم بودجه عمرانی با ۶۱ درصد به مبلغ یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

او با اشاره به اینکه در بحث پروژه‌های عمرانی نیز شاهد تحقق وعده‌های شهرداری بودیم، افزود: از جمله این پروژه‌ها پروژه بزرگ سبزه میدان و بازگشایی محور پادگان بود.

فیروزفر با اشاره به اینکه امسال نیز برنامه برای اصلاح محور شهیدان کریمی و ساخت و اصلاح تقاطع‌هابه صورت هم سطح و غیرهم‌سطح و ساماندهی زنجانرود گفت: این پروژه‌ها در واقع بزرگترین پروژه شهر زنجان خواهد بود که در همین راستا شهرداری کار عظیمی در پیش رو دارد.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه اجرای طرح های تقاطع های غیرهمسطح در این محور موجب حل مشکلات ترافیکی در مسیر آرامستان و مسکن های ملی خواهد شد، اضافه کرد: اجرای این طرح ها معضل ترافیک در این محور را تا سال‌ها حل می کند.

این مسوول با بیان اینکه شهرداری زنجان در سال گذشته با اقدامات مختلف خدمات شهری، تاحدودی رضایت مردم کسب کرد، ادامه داد: مدیریت شهری از ابتدای سال جاری کار و تلاش خود را آغاز کرد ، اهداف و راهبردهای تعیین شده شورای اسلامی شهر زنجان را مورد توجه قرار داد.

فیروزفرافزود: یکی از این راهبردها حل مشکل ترافیکی شهر زنجان است که در این راستا بزرگترین پروژه تاریخ شهری زنجان به لحاظ حجم ریال رقم خورد.

او اضافه کرد: با احداث تقاطع‌های غیر هم‌سطح، اصلاح هندسی محور شهیدن کریمی از سه راه امجدیه تا خروجی شهر تقاطع ثمین را در بر می گیردکه پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورت عدم اجرای این پروژه در این منطقه تردد در این مسیر با دشواری هایی مواجه می شد که توسعه ای منطقه مسیر پر تردد تری را رقم خواهد زد.

شهردار زنجان ابراز امیدواری کرد: با ساماندهی جامع این منطقه شاهد یک خدمت‌رسانی بزرگ در این مسیر خواهیم بود و همچنین با اصلاح زنجانرود نیز معضل بزرگ کنونی یعنی وررود فاضلاب شهری زنجان حدف خواهد شد. امیدواریم با این اقدامات شاهد توسعه و پیشرفت شهر باشیم.

هدف قرارگاه خاتم خدمت به مردم است

جانشین مدیر پروژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)  نیزدر این مراسم گفت: هدف قرارگاه خاتم خدمت به مردم است. امروز با افتخار این مجموعه در خدمت مردم شهید پرور است و امیدواریم این پروژه با دقت و سرعت اجرایی شود.

 

رضا مقیسه افزود: در مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین پروژه شهر زنجان گفت: با رشد و توسعه روز افزون جمعیت ملزم به توسعه شهر هستیم، درحال حاضر ترافیک مشکلات بسیاری برای مردم دارد.

او اظهار کرد: قطعا اگر این پرو‌ژهها و معابر ساخته نشود مشکلات متعددی در دراز مدت خواهد داشت و موجب قفل شدن معابر خواهد داشت.

مقیسه با اشاره به اینکه ساخت پروژه‌های شهری از طرف قرارگاه خاتم برای کمک به عمران و آبادی است، گفت: اجرای این پروژه‌ها دارای انتفاع عمومی است و برای رفاه مردم شهر برنامه ریزی و عملیاتی می شود.

تقویت ساختار شهری با اجرای تقاطع های غیر همسطح شهیدان کریمی

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان  نیز در این مراسم اظهار کرد:اجرای پروژه تقاطع های غیرهمسطح بلوار شهیدان کریمی موجب تقویت ساختار شهری و یکپارچگی غرب شهر می‌شود.

 

مجید ناصحی مقدم با اشاره به اینکه اجرای پروژه تقاطع های غیرهمسطح شهیدان کریمی منجربه یکپارچگی ساختار شهر خواهد شد، گفت: این شهر به لحاظ فرهنگی یکپارچه است پس باید این نقطه قوت تقویت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به اجرای پروژه‌های متعدد با رویکرد حفظ ساختار اجتماعی در شهر، اشاره کرد و گفت: بازگشایی محورهای منتهی به پادگان و ۲۲ بهمن در این راستا انجام شده است.

او افزود: اجرای پروژه غیرهمسطح شهیدان کریمی موجب به نحوی برنامه ریزی شده که کوی فرهنگ، ثمین و نانوایان به لحاظ ارتباطی تقویت خواهند شد.

ناصحی مقدم با بیان اینکه این پروژه یک راه ارتباطی موثر برای خروجی های شهر زنجان در محور غرب بشمار می رود، گفت: امیدواریم در بازه زمانی تعیین شده این پروژه به نتیجه مطلوب برسد.

 

 

 

 

Share this post