واریز عوارض مالیات بر ارزش افزوده۴۲۵ میلیارد تومانی به شهرداری ها و دهیاری های استان زنجان

واریز عوارض مالیات بر ارزش افزوده۴۲۵ میلیارد تومانی به شهرداری ها و دهیاری های استان زنجان

میهن نیوز-مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان : در سه ماهه اول سال، چهارصد و بیست و پنج میلیارد تومان از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها استان زنجان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری میهن نیوز به نقل از روابط عمومی اداره امور مالیاتی استان زنجان ، فیروز شکوری افزود: هر ماه مبلغی به عنوان ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت میشود که در این زمینه در سال ۱۴۰۲ مبلغ  هزار و هفتصد و سیزده میلیارد تومان از مالیاتهای دریافتی از محل ارزش افزوده استان به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شد که نسبت به سال قبل (۱۴۰۱)  هفت درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه مبالغ پرداختی عوارض ارزش افزوده در جهت توسعه زیر ساخت های شهری و روستایی استان هزینه میشود خاطرنشان کرد: از مجموع ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سال ۱۴۰۲ ، یک درصد سهم سلامت، چهار درصد مالیات و چهار درصد عوارض است که عوارض ارزش افزوده وصول در هر ماه برای انجام امور عمرانی شهری و روستایی به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و در روستاهای بدون دهیاری به حساب فرمانداری ها واریز میشود.
وی تصریح کرد: لازم است مصرف کنندگان کالا و خدمات به این نکته توجه داشته باشند نرخ مالیات بر ارزش افزوده که سال گذشته ۹ درصد بود با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۳ این نرخ یک درصد افزایش پیدا کرده و معادل ۱۰ درصد محاسبه می شود.
مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان خاطر نشان کرد:اطلاع رسانی طرح ها و پروژه های عمرانی افتتاح شده از محل عوارض پرداختی مؤدیان مالیاتی توسط شهرداری ها یکی از راه های آگاهی بخشی در راستای هزینه کرد و موارد مصرف مالیاتی است.
وی افزود : پرداخت مالیات، مشارکت اجتماعی و از تکالیف حقوق شهروندی است، لذا در راستای هزینه کرد مالیات باید فرهنگ سازی و آگاه سازی انجام شود.

Share this post