چتر بیمه‌ای محصولات کشاورزی در طارم گسترده می‌شود

چتر بیمه‌ای محصولات کشاورزی در طارم گسترده می‌شود

میهن نیوز- قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور، با اشاره به اینکه در صدد پایلوت کردن شهرستان طارم در حوزه بیمه محصولات کشاورزی هستیم، تاکید کرد: چتر بیمه‌ای را در شهرستان گسترده خواهیم کرد.

 علیرضا آل امین در ادامه سفر دو روزه خود به استان زنجان به شهرستان طارم سفر کرد و در جریان مشکلات کشاورزان این منطقه قرار گرفت.

دیدار با فرماندار و امام جمعه شهرستان طارم از جمله برنامه‌های سفر آل امین به طارم بود.

او، در این دیدار با اشاره به اینکه ما به دنبال پایلوت کردن شهرستان طارم در بحث بیمه هستیم، افزود: انتظار داریم که تبلیغات لازم در این حوزه صورت گیرد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، گفت: در برنامه داریم که از چند محصول مهم شروع کرده و چتر بیمه‌ای را در شهرستان گسترده خواهیم کرد.

وی با تأکید بر هماهنگی با روستاهای اطراف طارم در حوزه بیمه محصولات کشاورزی افزود: قطعا این موضوع موجب رغبت بیشتر مردم برای بیمه خواهد شد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با اعلام شماره مستقیم خود برای ارتباط با کشاورزان گفت: در صورتی که ناهماهنگی در بحث بیمه به وجود آید، بنده به شخصه پیگیر مشکلات خواهم بود.

امام جمعه طارم نیز با اشاره به اینکه ۲۳۰ هزار هکتار باغ زیتون در طارم وجود دارد، گفت: فقط ۲۱۰ هکتار از این میزان بیمه است که توسط یک شرکت صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام منصوری با تأکید بر افزایش خدمات بیمه‌ای بیان کرد: کشاورزان از بابت نبود حمایت‌های بیمه‌ای خسارات بسیاری متحمل می‌شوند که انتظار داریم با همت مسئولان این مشکل حل و فصل شود.

او با اشاره به اینکه حمایت‌های دولتی کم از کشاورزان در بحث بیمه موجب شده است که کشاورزان رغبتی برای بیمه نداشته باشند؛ افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که طارم در حوزه کشاورزی دارد، انتظار داریم که حجم بیمه افزایش پیدا کند.

معاون فرماندار طارم هم با اشاره به اینکه درصد بیمه کشاورزی پایین آمده است، گفت: متاسفانه شرکت‌های بیمه‌ای درصد غرامت کمتری پرداخت می‌کنند، از طرفی کارشناسان هم میزان خسارت را بسیار کمتر از آن چیزی که هست، برآورد می‌کنند، همین موضوع موجب شده است که کشاورزان رغبتی برای بیمه نداشته باشند

Share this post