۵۰ درصد پروژه یک هزار و ۲۹۶ واحدی m ۶ در زنجان تا پایان سالجاری تکمیل می شود

مسکن ملی

 ۵۰ درصد پروژه یک هزار و ۲۹۶ واحدی m ۶ در زنجان تا پایان سالجاری تکمیل می شود

میهن نیوز- معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، از تکمیل و تحویل ۵۰ درصد پروژه یک هزار و ۲۹۶ واحدی m ۶ تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: تاکنون ۶۴ واحد از این پروژه به متقاضیان تحویل داده شده است.

سعید شاهین فر با بیان اینکه به صورت روزانه و مستمر بازدید از پروژه های نهضت ملی مسکن در استان انجام می شود،گفت: مدیرکل راه و شهرسازی استان به صورت ویژه هر هفته سه بار از روند عملیات اجرایی پروژه ها بازدید می کنند.

وی ابراز کرد: همچنین جلسات پیگیری و رصد مشکلات پروژه های نهضت ملی مستمر هر هفته به طور منظم و مستمر برگزار می شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه تنها اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان در اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن دخیل نیست،ابراز کرد: همه شرکتهای خدمات رسان،شهرداری،سیستم بانکی و سایر ارگان ها باید در اجرای این طرح همکاری لازم راداشته باشند.

شاهین فر،با اشاره به اینکه پروژه برکت در شهر زنجان بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال جاری به پایان می‌رسد،گفت: با همراهی متقاضیان در صورت تکمیل آورده نهایی این مهم محقق می شود.

۲۰۰واحد مسکونی از پروژه m۶ همزمان با سفر رئیس جمهور به استان به متقاضیان تحویل داده می شود

وی از تکمیل و تحویل ۵۰ درصد پروژه یک هزار و ۲۹۶ واحدی m ۶ تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: تاکنون ۶۴ واحد از این پروژه به متقاضیان تحویل داده شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه این پروژه بیش از۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ،اظهار کرد: بیش از ۲۰۰واحد مسکونی از این پروژه همزمان با سفر رئیس جمهور به استان زنجان به متقاضیان تحویل داده می شود.

شاهین فر با بیان اینکه تعدادی از پروژه های m۱ , m۲ هم آماده تحویل است،افزود: همچنین تعدادی از پروژه های نهضت ملی مسکن در غرب شهر زنجان ثمین دو،زون a و تعدادی از پروژه های کوی زیتون آماده تحویل است.

وی، همچنین به پروژه ۳۶۸ واحدی گلشهر اشاره کرد و گفت: میانگین پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن در منطقه گلشهر زنجان که توسط بنیاد مسکن در حال ساخت می باشد از برنامه زمان بندی عقب است که امیدواریم مدیرکل بنیاد مسکن استان نسبت به تسریع عملیات اجرایی این پروژه مدیریت لازم را داشته باشد.

کمبود زمین در اجرای قانون جوانی جمعیت در شهرهای استان نداریم

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان،به اجرای قانون جوانی جمعیت و خانواده در استان زنجان اشاره کرد و افزود: تاکنون دو هزار نفر برای دریافت زمین در این طرح ثبت نام کردند که یک هزار نفر از آنها در شهر زنجان و مابقی برای سایر شهرستان‌ها است و در اجرای این قانون کمبود زمین در شهرها نداریم.

شاهین فر یاد آورشد: قرارداد واگذاری واحد مسکونی هم در پروژه ثمین نیز آماده شده و برای عقد قرارداد به زودی به متقاضیان پیامک ارسال می شود.

وی،با بیان اینکه با تکمیل زیر ساختها واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن به متقاضیان تحویل داده می شود،ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی استان در تعهدش است که به محض تکمیل زیر ساخت های آب، برق و گاز واحد مسکونی را به متقاضیان تحویل می دهد چرا که توجه به این مهم جلوی بسیاری از مشکلات را می گیرد و نباید متقاضیان هنگام سکونت مشکلی داشته باشند.

متمم ۲۰۰میلیون تومانی برای تعداد زیادی از پروژه ها با برنامه ریزی در شرف انجام است

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان نسبت به اجرای سریع پروژه های نهضت ملی مسکن بسیار تاکید دارد.

شاهین فر،ادامه داد: پیگیری‌های زیادی برای افزایش سقف تسهیلات بانکی توسط مدیرکل راه و شهرسازی استان انجام گرفت و خوشبختانه متمم ۲۰۰میلیون تومانی برای تعداد زیادی از پروژه ها با برنامه ریزی در شرف انجام است و همکاری بانک مسکن استان در این خصوص بسیار مطلوب است.

شایان ذکر است برش استانی در طرح نهضت ملی مسکن در بخش حمایتی ۲۷ هزار واحد مسکونی است در بخش خود مالکی ۱۲ هزار واحد و در بحث بافت فرسوده ۲ هزار واحد است و ۲۰ هزار واحد نیز در بخش مسکن روستایی احداث می‌شود.

از ۲۷ هزار واحد مسکونی در بخش حمایتی حدود ۱۹ هزار واحد تخصیص پروژه شده و پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن در استان بیش از ۶۰ درصد است.

Share this post