باید علمی جهادی کار کنیم تا نیل به اهداف توسعه ای البرز محقق شود

باید علمی جهادی کار کنیم تا نیل به اهداف توسعه ای البرز محقق شود

/فرمانداران برای حل مشکلات و جبران کمبودها برنامه بدهند/باید متحد و همگرا باشیم، تصمیمات جزیره ای سرانجامی ندارد/تکریم مردم و دیدارهای مردمی در دستور کار تمامی مدیران استان باشد/نتیجه پروژه ها و سهمیه های استان باید برای مردم مشهود و محسوس باشد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در حوزه های اقتصادی، عمرانی و اجتماعی استان مسئولان مربوطه باید برنامه تحولی ارائه دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای معاونین استانداری و فرمانداران که روز پنجشنبه در سالن جلسات حوزه برگزار شد، افزود: دیدارهای مردمی روزهای سه شنبه در دستور برنامه های فرمانداران قرار گیرد و دستگاه های اجرایی نیز یک روز در هفته را به این امر مهم اختصاص دهند.

وی ادامه داد: اداره کل بازرسی استانداری نیز باید بر روند برگزاری دیدارهای مردمی، میزان اثربخشی در جامعه و نحوه برخورد مسئولان با مردم نظارت جدی داشته باشد.

عبداللهی گفت: در خصوص معیشت کارکنان نیز در نشست اخیر با وزیر محترم کشور موضوعات و دغدغه ها مطرح شد و این ضرورت وجود دارد که بازنگری در این رابطه صورت گیرد که البته باید به صورت کلان تصمیم گیری شود ولی ما نیز به سهم خود مکاتبات لازم را خواهیم داشت.

وی افزود: فرمانداران و مدیران کل در نظر داشته باشند که باید پرسنل خود را مورد احترام و تکریم قرار دهند و از امکانات موجود برای رفاه آنها استفاده کنند چراکه از این طریق، کارکنان نیز انگیزه بیشتری برای خدمت به مردم خواهند داشت.

استاندار البرز گفت: فرمانداران باید طی اقدامی تخصصی و ساختاریافته مشکلات و موانع حوزه خود را احصا کرده و برای حل آن راهکار عملیاتی ارائه دهند.

وی افزود: تمامی ادارات و دستگاه های استان باید برنامه ۵ ساله خود را تدوین کرده و برش های سالانه را نیز مشخص کنند و در قالب کتابچه ارائه دهند تا روند تحقق امور رصد و نظارت شود.

عبداللهی گفت: روند تحقق سهمیه ها و پروژه های استان باید از کاغذ به اجرا برسد چراکه شایسته نیست موضوعی مطرح شود ولی اجرای آن برای مردم مشهود نباشد.

وی افزود: طرح ها و پروژه ها باید در زمانبندی اعلام شده به سرانجام برسند و مشمول زمان و هزینه بیشتر نشوند.

استاندار البرز گفت: کارهای جزیره ای فاقد ارزش و نتیجه است از این رو باید اراده ای بین مسئولان شکل بگیرد که با همگرایی  و انسجام، پروژه های بزرگ را به صورت مشترک به سرانجام مطلوب برسانند.

وی افزود: با توجه به نیازمندی ها و در راستای حل معضلات و کمبودهای زیرساخت های استان چند پروژه بزرگ و محوری باید تعریف شود و طبق زمانبندی به پایان برسد.

عبداللهی با اشاره به اینکه باید علمی جهادی کار کنیم تا نیل به اهداف توسعه ای البرز محقق شود، گفت: در حوزه های اقتصادی، عمرانی و اجتماعی استان مسئولان مربوطه باید برنامه تحولی ارائه دهند.

وی افزود: ضرورت دارد تمامی کمیسیون هایی که در استانداری تشکیل می شود به صورت متناظر در شهرستان ها نیز اجرا شوند.

استاندار البرز گفت: فرمانداران در خصوص ضرورت های توجه ملی به بخش های مختلف استان، موضوعات حوزه خود را احصا کنند.

وی افزود: نظافت، زیباسازی و توسعه فضای سبز در استان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و مدیران مربوطه در این خصوص نظارت جدی داشته باشند.

عبداللهی گفت: پویش هر شهروند یک درخت باید در استان راه اندازی شود  و مشارکت مردم را در این رابطه جلب کنیم.

Share this post