شهرداری‌های زنجان در موضوع کرونا بسیار فعال هستند

شهرداری‌های زنجان در موضوع کرونا بسیار فعال هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: با توجه به آخرین سال فعالیت شهرداران و اعضای شورای اسلامی دراین دوره باید تمام توجهات بر اتمام پروژه‌های عمران شهری جاری باشد و پروژه جدیدی آغاز نشود چرا که تعهدات آن برای سال‌های آینده مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
به گزارش آوای میهن نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان مهرداد سلطانی در نشست شهرداران تابعه استان اظهار کرد: تعهدات در پروژه‌های عمران شهری باید به منزله اتمام پروژه ها باشد که تحقق این مسئله چشم‌انداز بهتری را ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اقدامات شهرداری‌های استان در روزگار کرونایی افزود: شهرداری‌های زنجان در موضوع کرونا بسیار فعال هستند واین مجموعه از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون اقدامات خاص و ویژه‌ای را انجام داده‌اند و متناسب با شرایط حاکم در شهرها در مباحثی از قبیل بهداشت محیط با تشکیل کمیته مربوطه و از طرفی رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت کشور را مورد توجه قرار دادند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد عملکرد شهرداری‌ها در این خصوص مناسب بوده و آخرین بحث در ارتباط با ویروس کرونا توجه جدی به ناوگان مسافربری شهری شامل تاکسی‌ها و اتوبوس‌های درون‌شهری است.
وی افزود: طی بازدید انجام گرفته به ویژه در شهرداری زنجان این مهم مورد بررسی قرار گرفته که در حد توان موارد رعایت شده و در واقع می‌توان گفت کمترین مشکل به وقوع پیوسته است.
سلطانی با اشاره به بودجه عمرانی شهرداری های استان گفت: رعایت نسبت ۶۰ به ۴۰ در بودجه‌های عمرانی به جاری در برنامه‌ریزی بودجه‌ای رخ داده اما در عمل، تحمیل بخش هزینه‌های شهرداری و افزایش دستمزدها از یک سو و افزایش قیمت اقلام عمرانی موجب شده در پروژه‌های عمرانی امکان تحقق فراهم نشود، هر چند عملکرد شهرداری‌ها در این حوزه متفاوت بوده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: این موضوع همچنان در استان رصد و از شهرداری‌های استان درخواست می‌شود سال آتی با جدیت، امور را پیگیری کرده و با اصلاح ساختاری در بودجه شهرداری‌ها در دفتر امور شهری استانداری، حسابرسی‌ها به ماه‌های بعدی نماند.

Share this post