افزایش اعتماد عمومی مردم نقشه دشمنان را خنثی می کند

افزایش اعتماد عمومی مردم نقشه دشمنان را خنثی می کند

رییس کل دادگستری استان زنجان:

 افزایش اعتماد عمومی مردم نقشه دشمنان را خنثی می کند

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: هر اندازه بتوانیم نقشه دشمن را خنثی کنیم، افزایش اعتماد عمومی مردم را در پی داشته و مطمئن می‌شوند که حضور و رای آن‌ها در انتخابات، تاثیرگذار و سرنوشت‌ساز است.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان افزود: مردم‌سالاری دینی از مظاهر نظام جمهوری اسلامی بوده و برگزاری انتخابات، یکی از مصادیق مردم‌سالاری دینی است.

وی اظهار داشت: اهمیت انتخابات در تمام ادوار بو‌یژه در این دوره، روشن و شفاف است و انتظارات نظام و رهبر انقلاب برای مشارکت حداکثری در بستر سلامت، امنیت و رقابت سالم است که تمام مجموعه‌های دست‌اندکار برای تحقق این اهداف و مقاصد در انتخابات باید تلاش مضاعف کنند.

رییس شورای قضایی استان  با بیان اینکه جلب رضایت ولی فقیه از امت بر اساس روایات، مصداق عبادت است، خاطرنشان کرد: باید با بهره‌گیری فرصت انتخابات برای تقویت نظام و جلب رضایت رهبر معظم انقلاب اسلامی تلاش کرده و از این عبادت، غافل نشویم.

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: شبهه‌افکنی و سست کردن مردم برای حضور در انتخابات، مورد انتظار دشمن است که در تمام دوره‌ها انجام می‌دهند تا ذائقه خوش انتخابات را تلخ کنند.

وی افزود: دشمن با القای یاس و ناامیدی و استفاده از پیاده‌نظام داخلی می‌خواهد حضور مردم در انتخابات را کمرنگ کرده و شبهه‌افکنی کند که نیاز به هوشیاری، بصیرت، شناخت نقشه‌های دشمن و مراقبت در برابر آن دارد.

صادقی نیارکی تصریح کرد: همراهی، هماهنگی و یکپارچگی بین دست‌اندرکاران انتخابات، یک اصل، افق و مقصد تغییرناپذیر بوده و یکی از نقشه‌های شوم دشمن، دو قطبی و سه قطبی کردن و القای اختلاف میان مسؤولان است که باید مراقبت شود.

رییس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه رعایت مرّ قانون از تمام دست‌اندرکاران، داوطلبان و طرفداران آن‌ها مورد انتظار است، گفت: تمام تخلفات، رصد می‌شود اما چند موضوع در تخلفات انتخاباتی از اولویت بیشتری برخوردار است.

وی با بیان اینکه استفاده از اموال و منابع دولتی در انتخابات، خط قرمز است، اظهار داشت: علاوه بر امکانات فیزیکی حتی اظهار نظر به نفع یک داوطلب نیز استفاده از جایگاه و منصب و از مصادیق استفاده از اموال و منابع دولتی است.

صادقی نیارکی تاکید کرد: تمام کارگزاران و دوایر دولتی و حتی موسسات عمومی غیردولتی مانند شهرداری‌ها به هیچ عنوان حق ندارند کمترین وقت و امکانات را در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار دهند.

وی افزود: مسؤولان این دوایر به‌خصوص بعد از آغاز ایام تبلیغات قانونی نباید نامزدها را در محافل و به‌ویژه در ارائه خدمات به جامعه با خود همراه کنند.

صادقی نیارکی ادامه داد: سوء استفاده از مقام بر له یا علیه نامزدها، تخریب چهره‌ها، تخریب چهره نظام و سیاه‌نمایی، بهره‌گیری از فرقه‌ها و احزاب، پرداختن به برخی حساسیت‌های جامعه نیز از تخلفات دیگری است که اولویت بیشتری در رصدها دارد.

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: باید با افراد، گروه‌ها و جریان‌هایی که قصد زیر سوال بردن ارکان نظام را دارند، برخورد شود تا بدانند که تخلفات و حرکات آن‌ها رصد می‌شود.

وی اظهار داشت: حتی صحبت کردن و وعده دادن در مورد حساسیت‌های جامعه از جمله تقسیمات کشوری نیز در اولویت تخلفات تبلیغاتی قرار داشته و دستگاه قضایی به آن حساس است.

رصد تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخاباتی با جدیت انجام می شود .

صادقی نیارکی با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخاباتی رصد می‌شود، خاطرنشان کرد : هیات‌های نظارت و اجرایی در بررسی صلاحیت‌ها اقدامات گذشته افراد را مورد توجه می‌دهند.

وی افزود: فردی که خود را در معرض قانونگذاری قرار می‌دهد خودش نیز باید قانون را رعایت کند و به هیچ عنوان به خود و هوادارانش اجازه تبلیغات زودهنگام در فضای حقیقی و مجازی را ندهد.

صادقی نیارکی تصریح کرد: همه باید جریان انتخابات را گرم کنند اما این اقدام مستلزم تبلیغات نبوده و نباید شاهد فضای انتخاباتی به روش غیراخلاقی باشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان نیز گفت: تا کنون ۱۲ جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در سطح استان زنجان برگزار شده است.

محمدتقی فتحی اظهار داشت: خبرهای موثق و خوبی از طریق سیستم جامع اطلاعات مردمی این معاونت تحت عنوان «سجام» به صورت روزانه و در قالب خبرها و تخلفات انتخاباتی، دریافت می‌شود.

وی با اشاره به جوانگرایی در داوطلبان این دوره، خاطرنشان کرد: تعدادی از نمایندگان فعلی، داوطلب نشده و بسیاری از داوطلبان نیز هنگام ثبت‌نام اعلام استقلال کرده و خود را داوطلب مستقل معرفی کرده‌اند.

فتحی افزود: تدابیر پیشگیرانه مربوط به سه مرحله قبل، حین و بعد از انتخابات، اندیشیده شده و به دست‌اندرکاران و متولیان انتخابات ابلاغ شده است.

وی با اشاره به بررسی پرونده انتخابات‌های گذشته، گفت: در این دوره تا کنون تخلف خاصی که قابل برخورد باشد گزارش نشده است.

Share this post