خلاء های فضای مجازی توسط اصحاب قلم و مطبوعات پر شود

خلاء های فضای مجازی توسط اصحاب قلم و مطبوعات پر شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  زنجان در نشست خبری که با اصحاب رسانه برگزار شد اظهار کرد: بزرگداشت روز قلم با حضور اهالی قلم در قالب کارگاه آموزش خبرنگاری در فرهنگسرای امام خمینی زنجان برگزار می شود.
امراله حسنی با اشاره به اینکه در حوزه تحقیق خلاء هایی را بالاخص در فضای مجازی شاهد هستیم، گفت: این خلا موجب تغییر ذائقه مردم شده است و این خلا بایستی توسط اصحاب قلم و مطبوعات پر شود.

وی با یادآوری اینکه در برخی موارد شاهد جریان سازی توسط رسانه ها در روزنامه ها و مطبوعات می شویم، تصریح کرد: رسانه ها به عنوان افراد نخبه در موضوعات به صورت تحقیقی ورود کنند و ظرفیت استان زنجان را در زمینه های مختلف پررنگ تر کنند.

حسنی به مطالبه گری رسانه ها و امیدافزایی در جامعه توسط این قشر تاکید کرد و افزود: وضعیت حال حاضر جامعه در کنار نقد نیازمند پیشنهاد است و بایستی برای جذب سرمایه گذار به استان امیدآفرینی کرد و لازم است تا بستر لازم برای حضور سرمایه گذار در استان را فراهم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در طول چند ماه اخیر برنامه هایی در حوزه فرهنگ و هنر پیش بینی شده است که جشنواره مطبوعات یکی از این برنامه ها است و به جهت مصادف شدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار با ماه محرم این برنامه دیرتر اجرا می شود.

وی از اجرای برنامه بزرگداشت حکیم شیخ اشراق سهرودی در قالب پنج برنامه فراملی، ملی و استان خبر داد و گفت: دو برنامه به صورت فراملی در کشورهای سوریه و هند اجرا می شود، یک برنامه به صورت ملی در روز ۶ مرداد در تالار وحدت و یک برنامه به صورت استانی در روز دوم مرداد در زنجان و یک برنامه با همکاری انجمن مفاخر در قالب نشست های تخصصی در تهران اجرا می شود. نگاه تمدنی به شیخ اشراق سهروروی در این برنامه ها مورد تاکید است.

حسنی با یادآوری اینکه کلاس های اوقات فراغت در فرهنگسراهای استان آغاز شده است، گفت: به منظور برقراری عدالت فرهنگی، برنامه های اوقات فراغت با محوریت کانون های مساجد در تمام مناطق استان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه بانک جامع از رسانه های استان تهیه شده است، افزود: در حوزه مسکن نیز اسامی متقاضیان به راه و شهرسازی ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: در استان زنجان ۱۱۹ نفر عضو صندوق اعتباری هنر هستند که از این تعداد ۸۷ نفر از شهر زنجان هستند.

Share this post