ناپدری کودک آزار در تاکستان دستگیر شد + فیلم  

ناپدری کودک آزار در تاکستان دستگیر شد + فیلم  

 گزارش روز: این بار هم موادمخدرشیشه حادثه آفرید ، فیلم ناپدری سنگدلی که کودک معلولی را مورد آزار و اذیت قرار میدهد و از خود فیلم می گیرد در فضای مجازی دست به دست شد تا دل خانواده ها را به درد آورد.

 پس از آن مسئولان استان قزوین در راستای پیگیری ماجرا به فرد معتادی رسیدند که شیشه مصرف کرده است اگر چه مواد شیشه ناپدری نامهربان را به جنون کشانده،  اما اینبارشیشه دل بسیاری از خانواده‌ها شکسته و جریحه دار شده است که باید این موضوع به صورت کارشناسی  وویژه مورد بررسی قرار گیرد.

ماجرا ازآنجا آغاز شد که روز شنبه فیلمی در فضای مجازی پخش شد که ناپدری کودک معلول را که به بیماری (سندروم داون )مبتلاست و نمی‌تواند سخن بگوید مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و از آن صحنه فیلم می گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین در گفتگو با آوای میهن نیوز اظهار داشت: فیلمی از آزار کودک معلول در فضای مجازی منتشرشده است که از طریق دستگاه قضایی عامل آزار کودک معلول در استان دستگیر شد.

علیرضا وارثی در خصوص انتشار فیلمی با موضوع آزار کودک معلول در فضای مجازی، تصریح کرد: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی، مبنی بر آزار و اذیتِ یک کودک معلول با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم که کودک معلول، توسط فردی ناشناس مورد آزار و اذیت جسمی قرار گرفته و تصاویر دلخراش و متاثر کننده آن نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده و براساس فیلم منتشر شده، که نشان می‌دهد این کودک‌آزاری در شهر تاکستان صورت گرفته است، مراتب به صورت جدی و اورژانسی در دستور کار اورژانس اجتماعی، حراست، بازرسی و اداره بهزیستی شهرستان قرار گرفت و سریعا به استحضار دادستانی شهرستان تاکستان رسید تا پیگیری‌های لازم در دستور کار حوزه قضایی قرار گیرد.

بنابراعلام روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین، مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: در کمتر از ۲۴ ساعت از انتشار این فیلم در فضای مجازی با عنایت به همت و تلاش نیروهای بهزیستی و همکاری همه جانبه دستگاه قضایی موفق به شناسایی کودک معلول آزار دیده و دستگیری پدرخوانده او که مشکوک به اعتیاد نیز است به عنوان فرد کودک آزار شدیم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون با دستور قضایی نگهداری این کودک به مراکز بهزیستی سپرده شده است، از شهروندان محترم تقاضا داریم چنانچه از این گونه موارد، مُطلع هستند سریعاً به اورژانس اجتماعی استان (با شماره تماسِ ۱۲۳) اطلاع بدهند تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

 

 

 

 کودک آزار تاکستانی ظرف کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان نیز در این زمینه گفت گفت: ناپدری که با انتشار فیلم اذیت و آزار یک کودک معلول موجب تشویش و جریحه دار شدن افکار عمومی شده بود ظرف کمتر از ۲۴ ساعت از اعلام وقوع جرم دستگیر شد.

حسین رجبی ، افزود: در پی انتشار فیلم اذیت و آزار کودک معلول در فضای مجازی بلافاصله با ورود و صدور دستور قضایی دادستانی مبنی بر بررسی موضوع و دستگیری متهم در اسرع وقت و اقدام به موقع پلیس فتای تاکستان مشخص شد این عمل غیرانسانی از سوی ناپدری دختر معلول (سندرم داون) در روستای اک بخش اسفرورین تاکستان انجام شده است.

وی اضافه کرد: متهم که به مواد مخدر از نوع شیشه اعتیاد دارد ظرف مدت کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر و جهت انجام تحقیقات قضایی به دادگاه بخش اسفرورین تاکستان ارجاع شد.

 

 

منتشر شده: ۲۲ دی ماه۹۹

Share this post