خرید و فروش فیش زمین های خارج از محدوده غیرقانونی است

خرید و فروش فیش زمین های خارج از محدوده غیرقانونی است

شهر زنجان تا ۵۰ سال آینده  نیازبه الحاق حتی یک متر زمین های خارج از محدوده ندارد.

 

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان خاطر نشان کرد: شهروندان از هرگونه خرید و فروش فیش زمین توسط تعاونی های ویلاشهر یک و ۲، نورپران، علوم پزشکی، اطباء، ونک و غیره خودداری کنند چراکه خرید و فروش فیش زمین های خارج از محدوده  غیرقانونی است

مسعود بیات منش در نشست خبری اظهارکرد: شرکت تعاونی مسکن موظف به ساخت و تولید مسکن است و فروش زمین توسط آنها غیرقانونی است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان، ضمن تبریک روز خبرنگار و قدردانی در خصوص انعکاس اخبار برای مردم گفت: خبرنگاران نمایندگان مردم در انعکاس مشکلات در حوزه راه و شهرسازی هستند که با دقت نظر و امانت داری آن را منتشر می کنند.

وی تاکید کرد:  طی سال های گذشته در استان زنجان زنجان شرکت تعاونی هایی به صورت غیرقانونی اقدام به صدورفیش زمین های خارج از محدوده کرده اند و همچنین زمین خرید و فروش کرده اند که غیرقانونی است.

وی افزود: حریم شهر برای حفاظت از شهرها تعریف شده و هشت شرکت تعاونی غیرقانونی زمین در حریم شهر قرار گرفته اند و تعهداتی ایجاد و فیش هارا بین مردم فروخته اند که این فیش ها دلال بازی را رونق می دهد و خروجی تولید مسکن محقق نمی شود.

بیات منش اظهار داشت: بحث بازار و اقتصاد باید پتاسنیل خود را داشته باشد و زنجان کشش ندارد زمین های خارج از محدوده وارد محدوده شود چرا که سرمایه آن را نداریم.

وی ادامه داد: این سرمایه اعم از ریالی، منابع طبیعی، محیط زیستی، آب، برق، و سایر انرژی است که باید همه این موارد محقق و زمین های خراج از محدود وارد محدوده شهری شود.

شهر زنجان تا ۵۰ سال آینده  نیازبه الحاق حتی یک متر زمین های خارج از محدوده ندارد

مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان ادامه داد: ۴۳۰ هزار نفر جمعیت شهری زنجان و خارج از محدوده نیز ۷۳۰ هزار نفر است که با این روند رشد جمعیت تا ۲۰ سال الحاق محدوده به شهر ممنوع شده و  شهر زنجان تا ۵۰ سال آینده نیاز به الحاق حتی یک متر از زمین های خارج از محدوده ندارد.

بیات منش اصافه کرد:  برای نخستین بار برای ممانعت از خرید و فروش و دلال بازی فیش های زمین خارج از محدوده همه دستگاه های اجرایی و قضائی عزم خود را برای این مهم جزم کرده اند.

وی اظهار داشت: با توجه به غیرقانونی بودن خرید و فروش فیش های زمین خارج از محدوده شهری به عنوان فیش اراضی مشکونی، تبعات ناشی از آن به عهده خود اشخاص است.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *