خادمان حرفه پزشکی پرچم داران اخلاق حرفه ای وپزشکی هستند

خادمان حرفه پزشکی پرچم داران اخلاق حرفه ای وپزشکی هستند

رییس سازمان نظام پزشکی زنجان ورئیس شورای هماهنگی استان زنجان گفت: ۸۰ درصد خدمات سرپایی در بخش خصوصی رخ می دهد /

آوای میهن نیوز- به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی زنجان،   دکتر محرمی در مراسم افتتاحیه  درمانگاه شبانه روزی مریم شهر زنجان با اشاره به نقش تاثیر گذار بخش خصوصی  در حوزه سلامت افزود: آمارها نشان می دهد  در زمان حاضر یکهزار و ۵۸۱ نفر عضو پروانه دار سازمان نظام پزشکی در سطح استان فعالیت می کنند، این در حالی است  ۸۰ درصد خدمات سرپایی در بخش خصوصی رقم می خورد.

وی اضافه کرد: بر این مبنا،   ۸۰ درصد خدمات حوزه دارویی نیز  در بخش خصوصی رقم می خورد و به همین دلیل جایگاه این بخش  و مراکز خصوصی آن  قابل تقدیر است  هر بخشی که به مجموعه یگان حوزه سلامت افزوده می شود کمک، اهرم و بازوی قوی دانشگاه علوم پزشکی استان است چرا که  این بخش در طرح تحول نظام سلامت و اپیدمی هایی که اتفاق افتاده پای کار بوده و  این مهم بر هیچ کس پوشیده نیست.

این مسوول ادامه داد: معتقدیم خادمان حرفه پزشکی که در مراکز مختلف به ویژه بخش خصوصی فعالیت می کنند پرچم داران اخلاق حرفه ای  و اخلاق پزشکی هستند و سوگندنامه و دستور العمل ها، آیین هایی که به مرور زمان ارائه و گزارش  می شود، بستری است که مردم و جامعه ما اعتماد بی نظیر و بی بدیلی به جامعه پزشکی که خدمات درمانی  ارائه می کنند، دارند.

وی  با بیان اینکه این سازمان در کنار سازمان  های  بیمه گری استان است و همکاری  می کند، اظهار داشت:  این سازمان ها به ویژه در تسریع اجرای نسخ الکترونیک نقش و وظیفه مهمی بر عهده دارند که شعار این درمانگاه انجام این کار مهم است.

محرمی همچنین  با برشمردن برخی از سیاست های نظام پزشکی زنجان گفت:  سیاست سازمان نظام پزشکی صیانت از حقوق عامه مردم وحقوق صنفی شاغلین حرف پزشکی، رسیدگی انتظامی به تخلفات صنفی وحرفه ای  شاغلین حرف پزشکی واعضای خدوم جامعه نظام پزشکی استان است.

این  مسوول ادامه داد: از دیگر رسالت های نظام پزشکی حمایت از بخش خصوصی، صدور مجوز و پروانه فعالیت پزشکان وحرف وابسته  بوده و همچنین مسائل رفاهی، پشتیبانی و حقوقی این قشر نیازمند صیانت است.

به گفته وی، در حوزه حقوقی در قالب دادسرا ها وهیات های انتظامی، نظرکارشناسی در مورد پرونده ها بعنوان مرجع رسمی به دادگاه‌ها ودادسراها  که در کمیسیون‌های مربوطه مورد بررسی قرارمی گیرد.

 محرمی، آموزش مداوم اعضای جامعه پزشکی از دیگر وظایف سازمان نظام پزشکی اعلام کرد و افزود: چرا که آموزش مداوم اعضای جامعه پزشکی لازم است تا به صورت حرفه ای وارد مجموعه درمانی شوند و بتوانند نقش حرفه ای و ارتقا حوزه سلامت را ایفا کنند.

رییس سازمان نظام پزشکی استان زنجان با یادآوری اینکه از مجموع اعضای نظام پزشکی استان  ۴۷۰نفر آن را  پزشک عمومی تشکیل می دهد خاطر نشان کرد: ۲۸۵ نفر نیز متخصص وفوق تخصص، ۱۷۵دندانپزشک، ۱۴۵ داروسازو ۵۰۶ نفرنیزحرف وابسته(مامائی، فیزیوتراپ، کاردرمان، گفتار درمان، ارتوپد، فنی، شنوائی سنجی، تغذیه وبینایی سنجی) را شامل می شود.

گفتنی است  مرکز درمانی “مریم کلینیک” ۲ داروخانه در حوزه خدمت رسانی وپاسخگو بودن و تکریم ارباب رجوع دارد،   در این مرکز خدمات پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، مامایی، تغذیه، رژیم درمانی، روانشناسی، پوست و مو، طب سنتی، اطفال و نوزادان، خدمات بالینی، تزریقات و ویزیت در منزل با کادر ماهر و مجرب ارائه خواهد شد

در  خاتمه برنامه افتتاحیه، لوح یادبود راه اندازی درمانگاه شبانه روزی مریم در آستانه ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) وهفته نکو داشت مقام زن ومادر به تحریرو امضاء حاضرین به یادگار  رسید.

Share this post