زمینه بروز و کشف استعداد دانش‌آموزان در تابستان فراهم شود

زمینه بروز و کشف استعداد دانش‌آموزان در تابستان فراهم شود

میهن نیوز_معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت:با استفاده از برنامه‌های متنوع و مفید ، باید زمینه بروز و کشف استعداد دانش‌آموزان را در تابستان فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری میهن نیوز، ابوالفضل رفیعی در آیین افتتاح فعالیت های تابستانی کشور که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در کانون سهروردی زنجان برگزار شد افزود: برنامه های تابستانی و اوقات فراغت موضوع مطالبه خانواده دانش آموزان است و تابستان فرصت مغتنمی است تا بتوان با برنامه های متنوع و با نشاط با در نظر گرفتن نیاز های جسمی و معنوی و اخلاقی دانش آموزان برنامه ریزی شود.
وی با بیان اینکه  بیماری کرونا  در چند سال اخیر این فرصت را گرفت بطوری که در  تغییر سبک زندگی از جمله دانش آموزان را مورد تاثیر قرار داد افزود : امسال شرایط متفاوت تر از سال های پیش است و می طلبد که برنامه ریزی های اوقات فراغت بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان تصریح کرد: باید به صورت ویژه و جدی به نیازهای جسمی دانش آموزان که فاصله افتاده است توجه شود و متناسب با آن نیاز ها انگیزه لازم را فراهم کنیم تا از آسیب های اجتماعی که به آن دچار بودیم را از بین ببریم.
رفیعی با بیان اینکه برای افزایش جذابیت و جهت لزوم ایجاد انگیزه برای دانش آموزان باید از برنامه های رسمی فاصله بگیریم تصریح کرد : باید در اوقات فراغت امسال شکل و محتوای برنامه ها و متفاوت و جذابیت داشته باشد .
وی با اشاره به اینکه باید از اقدامات آماری پرهیز و توجه به کیفیت کار مد نظر قرار گیرد افزود: این نوع آسیب در برنامه های فرهنگی تاثیر منفی می گذارد.
این مسئول با اشاره به اینکه اقدامات آماری موجب افت کیفیت کار می‌شود و خروجی مدنظر را شاهد نمی‌شویم اظهار کرد: در این راستا توجه به موضوعات تربیتی ،فرهنگی و پرورشی باید به صورت ویژه مدنظر قرار گیرد.
رفیعی با بیان اینکه پرورش و موضوعات پرورشی مقداری تحت الشعاع برنامه های  آموزشی قرار دارد بیان کرد: در این ایام برای نیاز های معنوی دانش آموزان می‌طلبد که به صورت ویژه عنایت شود چرا که اوقات فراغت از مطالبات خانواده دانش آموزان می باشد .
وی با اشاره به اینکه این ایام فرصتی برای  مهارت آموزی دانش آموزان است افزود : باید برنامه هایی برای جنبه های آموزشی و زمینه های  بروز کشف استعداد دانش آموزان فراهم شود تا با استفاده از  آموزش های مهارتی، توسعه این  فرهنگ را نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه تنها کسب رتبه برتر دانشگاهی و تحصیل در دانشگاه‌های مطرح رمز موفقیت نیست، گفت: ما باید با استفاده از برنامه‌های متنوع و مفید ، زمینه بروز و کشف استعداد دانش‌آموزان را فراهم کنیم و به آن‌ها بیاموزیم که تنها راه موفقیت آزمون کنکور و دانشگاه نیست، بلکه با برنامه‌های مفید این قشر را در مسیر مناسب خودشان قرار دهیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به اینکه در استان در خصوص تمرکز مدیریتی و محوریت قرار دادن برنامه های آموزش و پرورش پیگیر هستیم افزود : دستگاه های مختلف در استان‌ وجود دارد که دارای بودجه فرهنگی هستند که باید کارهای فرهنگی انجام  دهند.
رفیعی با اشاره به تشکیل قرارگاه فرهنگی  با محوریت اداره کل امور اجتماعی استان گفت : تلاش می‌کنیم  تا مجموعه امکاناتی با هدف مدیریت مناسب و بهره برداری بیشتر به منظور عدالت در توزیع امکانات در تمامی محلات را گسترش دهیم تا انسجامی در بستر فعالیت های نوجوانان  آموزش و پرورش،  تقویت و فراهم شود .

Share this post