مانور وصول مطالبات از مشترکان توزیع نیروی برق استان زنجان همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

مانور وصول مطالبات از مشترکان توزیع نیروی برق استان زنجان همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

آوای میهن نیوز: مانور وصول مطالبات از مشترکان توزیع نیروی برق استان زنجان همزمان با سراسر کشور در روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین برگزار شد.

 سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین این شرکت با اعلام این‌ خبر گفت: براساس دستورالعمل شرکت توانیر مبنی بر وصول مطالبات معوقه مشترکان برق سراسر کشور این مانور در سطح امورهای اجرایی استان با موفقیت به سرانجام رسید.

رویا قزلباش، با اشاره به این‌که تامین اعتبارات مورد نیاز بخش‌های عملیاتی و اجرایی شرکت‌های توزیع از طریق وصول مطالبات و هزینه فروش انرژی تامین می‌گردد افزود: عدم پرداخت به‌موقع هزینه مصرفی برق از سوی مشترکان و عدم تامین اعتبار از محل منابع درآمدی حاصل از فروش انرژی، شرکت‌های توزیع را در ارائه برق پایدار دچار مشکل می‌کند.

سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان اضافه کرد: در ایران صورتحساب کارکرد پس از فروش انرژی صادر می‌شود یعنی مشترک پس از یک دوره استفاده از انرژی هزینه آن را پرداخت می‌کند و هرچه فاصله فروش انرژی و وصول مطالبات بیشتر شود شرکت‌های توزیع برق در حفظ و نگهداری شبکه‌های توزیع و ارائه برق پایدار به مشترکان به مشکل برمی‌خوردند، اگر مشترکان بدهی خود را به‌روز محاسبه و پرداخت کنند زنجیره تامین و توزیع انرژی آسیب نخواهد دید و مشترکان نیز در مدیریت مصرف انرژی کوشاتر خواهند بود.

رویا قزلباش پیرامون مانور سراسری دریافت مطالبات معوقه از مشترکان نیز گفت: در این مانور همکاران امورهای توزیع برق استان با حفظ کرامت مشترکان و پیش‌گیری از ایجاد هرگونه تنش با تماس تلفنی و ارسال پیامک و در برخی موارد مراجعه حضوری، وصول مطالبات را پیگیری کردند.

 قزلباش با تجلیل از مشترکان خوش‌حساب برق افزود: خوشبختانه درصد بسیار بالایی از مشترکان برق استان زنجان خوش‌حساب هستند و هزینه‌های برق خود را به‌روز پرداخت می‌کنند و امید است بتوانیم با برگزاری جشنواره‌هایی در تشویق مشترکان به پرداخت هزینه برق از مشترکان خوش‌حساب تجلیل کنیم.

سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان پیرامون افزایش بهای برق نیز گفت: هزینه برق مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند نه‌تنها هیچ‌گونه افزایشی نخواهد داشت بلکه مشترکانی که میزان مصرف خود را نسبت به مدت زمان مشابه سال پیش کاهش دهند پاداش دریافت خواهند کرد ولی مشترکانی که الگوی مصرف انرژی را رعایت نکنند با افزایش قیمت به صورت پلکانی مواجه خواهند بود.

Share this post