همزمان با هفته دولت مجمع مشورتی زنان البرز با پیام استاندار افتتاح شد

همزمان با هفته دولت مجمع مشورتی زنان البرز با پیام استاندار افتتاح شد

همزمان با هفته دولت مجمع مشورتی زنان البرز با پیام استاندار افتتاح شد

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: همزمان با هفته گرامیداشت دولت شورای مرکزی مجمع مشورتی استان البرزفعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش آوای میهن نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجمع مشورتی زنان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز و با حضور مشاورین امور بانوان فرمانداری ها  و جمعی از بانوان  استان در سالن  شهدای دولت برگزار شد.

 مریم اسماعیلی فرد در جلسه مجمع مشورتی زنان اظهار داشت:   تشکیل مجمع مشورتی زنان متشکل از زنان نخبه در حوزه های مختلف را ضروری و جز برنامه های دولت دانست و گفت باید ساز و کار اجرائی در قالب کمیسیون های مختلف در این نشست هابرای رفع و کاهش دغدغه های اصلی بانوان فراهم شود.

اسماعیلی فرد با اشاره به نقش ارزشمند بانوان در جامعه افزود: بانوان در جامعه نقشی اساسی ایفا می کنند و ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می دهند و اگر در جامعه برای این ۵۰ درصد فضا سازی لازم برای حضور فعال در همه عرصه ها صورت نگیرد ما در امر توسعه که مهمترین عامل ان نیروی انسانی است دچار مشکل میشویم.

وی در ادامه با اشاره مختصری بههدف و تشکیل مجمع مشورتی زنان اشاره کرد و افزود:  مجمع مشورتی زنان با هدف مشارکت هرچه بیشتر بانوان در امور اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی تشکیل شده است و امید است بانوان توانمند البرزی بتوانند از ظرفیت  بالفعل و بالقوه خود گام های موثری در توسعه پایدار در استان بردارند.

 مدیر کل بانوان و خانواده استانداری البرز با  پیام استاندار البرز فعالیت این مجمع را آغاز کرد و افزود:

امروز مقارن با بزرگداشت  هفته دولت مجمع مشورتی زنان استان البرز متشکل از منتخبان مجامع مشورتی شهرستان های شش گانه این استان فعالیت خود را به صورت رسمی با رای گیری آغاز می کند تا بتوانیم با بهره گیری از شوراهای مشورتی مسیرها برای حضور بانوان توانمند در استان بگشاییم.

 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری البرز با بیان اینکه مجمع مشورتی زنان البرز زمینه ساز اعتماد بیشتر جامعه به توانمندی زنان است، تصریح کرد: بانوان عضو مجمع با خود باوری زمینه ساز اعتماد بیشتر جامعه به توانمندی زنان شوند.

وی افزود : بر اساس اساسنامه اهداف مختلف فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی برای این مجمع مشورتی تعیین شده که باید توانمندیهای استان در عرصه های مختلف در بین بانوان شناسایی و کمک کاری برای مسئولین اجرایی باشند.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تصریج کرد:  تشکیل مجمع مشورتی زنان عنوان یکی از ابزارهای تحقق افزایش مشارکت زنان در رسیدن به توسعه پایدار و متوازن و بعنوان بازوی مشورتی فرمانداران و دفتر زنان و خانواده در جهت اجماع نظر مسئولانه در حوزه تصمیم گیری های منطقه ای و محلی به شمار می ایند.

در ادامه این جلسه انتخابات اعضای هیات رییسه مجمع مشورتی بانوان برگزار و خانم ها به ترتیب ارا خانمهاحاجیلو،اصغری ،میرحبیبی،علی محمدی،اکبری،دشتگرد،صداقت سرشت،سامانلو،تدین،ملک پویان،سادات حسینی،غلامی و باقری به عنوان اعضای اصلی شورای مرکزی مجمع مشورتی استان البرز و خانمها کریمی و غفرانی به عنوان علی البدل انتخاب شدند.

Share this post