وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: استاندار البرز همت والایی در توسعه همه جانبه استان بویژه در حوزه فرهنگ و هنر دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: استاندار البرز همت والایی در توسعه همه جانبه استان بویژه در حوزه فرهنگ و هنر دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه و عمران البرز، گفت: استاندار البرز همت والایی در راستای توسعه همه جانبه این استان و بویژه در حوزه فرهنگ و هنر دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، صالحی در همایش یک روزه معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور که به میزبانی البرز برگزار شد، با بیان اینکه امید است این اجتماع فرصت خوبی برای عمران و آبادانی بیش از پیش کشور باشد، افزود: توسعه روز افزون شهرنشینی در کشور پیام های متعددی را برای ما دارد.

وی ادامه داد: جامعه البرز نیز با رشد سریع مهاجرت آثار جدیدی را از هویت ملی در خود دارد.

صالحی گفت: یکی از راه های برون رفت از خطر آسیب های توسعه شهرنشینی، تعریف شهر بعنوان یک زیست بوم است چراکه اکنون شهرها به مخل خواب و کار تبدیل شده اند.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته در شرایط کنونی شهرهای کشور با مشکل جدی کمبود فضاهای فرهنگی و هنری مواجه هستند که باید معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور در پروژه ها این امکانات مهم را لحاظ کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: بیش از هزار شهر در کشور از امکان سینما بی بهره هستند و براساس آمارها حدود ۸۸ درصد مردم کشور تاکنون به تئاتر نرفته اند.

وی گفت: در راستای ارتقا شاخص های فرهنگی و عمومی سازی دسترسی فرهنگی و بمنظور کمک به احداث پردیس سینمای امید در شهرهای فاقد سالن سینما در کشور با مشارکت شهرداری ها، تفاهم نامه ای بین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و معاون وزیر و رییس سازمان سینمای ایران امضا شد.

صالحی افزود: باید از طرح ها و تسهیلات بازآفرینی شهری که دولت تدبیر و امید تاکید ویژه ای بر روی آن دارد به نحو مطلوب بهره برداری کرد.

وی اضافه کرد: حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت های فرسوده داخل شهری و مناطق حاشیه نشین درگیر هستند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه و عمران البرز، گفت: استاندار البرز همت والایی در راستای توسعه همه جانبه این استان و بویژه در حوزه فرهنگ و هنر دارد.

Share this post