مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی تمدید شد

مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی تمدید شد

مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی تمدید شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی از سری برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با مضمون جلوه‌های فرهنگ رضوی، تا ۳۰ دی‌ماه سال جاری تمدید شد.

به گزارش آوای میهن نیوز، محمدحسین اسماعیلی امروز با اعلام این خبر افزود: این اداره کل با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی در قالب پویش مردمی تولید محتوای رضوی در فضای مجازی را برگزار می‌کند.

وی اظهار داشت: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، هم‌افزایی فعالان عرصه فضای مجازی در ترویج آموزه‌های دینی و اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) در جامعه، تجلیل از فعالان فضای مجازی در حوزه گسترش فرهنگ رضوی و تولیدکنندگان آثار فاخر با رویکرد فرهنگ دینی و تولید محتوا با رویکرد ارزشی، دینی و انقلابی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

اسماعیلی افزود: ارزش‌های اخلاقی شامل صداقت، امانت‌داری، کرامت انسان‌ها، حفظ آبروی افراد، رزق حلال و ضد ارزش‌های اخلاقی مانند دروغ، خیانت در امانت، تهمت و افترا، حرام خواری، ارزش‌های اجتماعی شامل روابط اجتماعی، روابط خانوادگی، روابط با گروه دوستان، وقف، کار و تولید، مسوولیت پذیری، محیط زیست از موضوعات جشنواره است.

 وی اضافه کرد: همچنین ارزش‌های حاکمیتی مانند اهداف نظام اسلامی، عدالت، رسیدگی به امور مردم، روابط متقابل مردم و مسوولان، زیارت شامل زیارت عارفانه، خاطرات سفر زیارتی، دل نوشته‌های زیارت، واگویه‌های زیارت، زیبایی و معنویت حرم مطهر، شفاعت ازجمله موضوعاتی است که می‌توان برای شرکت در جشنواره از آن‌ها استفاده کرد.

دبیر جشنواره خاطرنشان کرد: برای اینکه موضوعات مناسبی تهیه شود علاقه‌مندان می‌توانند از منابعی مانند آموزه‌های قرآن کریم، احادیث اهل بیت (ع) به‌ویژه امام رضا (ع) و عیون اخبارالرضا و سخنان و آثار بزرگان، صاحب‌نظران، اندیشمندان و هنرمندان برای تولید و انتشار آثار مناسب در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: آثار منتشره در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پرمخاطب فرهنگی، هنری و رسانه‌ای با هشتگ امام_رضا و همچنین امام _رئوف در ۲ بخش حرفه‌ای و مردمی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فراخوان و ثبت‌نام در جشنواره می‌توانند به نشانی ghazvin.shamstoos.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ٠٢٨٣٣٦٩١٤٠٤-٠٢٨٣٣٦٩١٤١٢  دبیرخانه جشنواره تماس بگیرند.

 

 

Share this post