سهل انگاری شاکی زمینه ساز انتقام جویی مالی شد

سهل انگاری شاکی زمینه ساز انتقام جویی مالی شد

سهل انگاری شاکی زمینه ساز انتقام جویی مالی شد

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری عامل دسترسی غیرمجازبه حساب بورسی خبر داد و گفت: این متهم پس از دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری شاکی، بدون اطلاع وی اقدام به خرید و فروش سهام می‌نمود.

سرهنگ ” محمدعلی آدینه‌لو ” در گفتگو با آوای میهن نیوز ، اظهارداشت: در پی مراجعه احدی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا، مبنی بر دسترسی غیر مجاز به سامانه بورسی، مدعی شد، اخیراً فردی ناشناسی با ورود به حساب کاربری وی،اقدام به خرید و فروش سهام نموده و با این عمل متحمل ضرر و زیان مالی شده است، لذا با توجه به حساسیت پرونده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا زنجان قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی و بررسی‌های فنی و پلیسی متهم به هویت معلوم در حوزه جغرافیایی استان زنجان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و تجهیزات و ادله‌های دیجیتالی توقیف و به پلیس فتا استان انتقال داده شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم درتحقیقات اولیه منکر بزه ارتکابی می‌شد، ولی پس از روبه‌رو شدن با شاکی و مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود اظهار داشت:شاکی از دوستان وی بوده و در یک کارگزاری اقدام به خرید و فروش سهام می‌نمایند، به دلیل مشکلات مالی بوجود آمده، به انگیزه انتقام‌جویی پس از جلب اعتماد شاکی و دسترسی به اطلاعات حساب کاربری وی،اقدام به خرید و فروش سهام نموده است.

سرهنگ آدینه‌لوبا بیان اینکه حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی و مالی و عدم اعتماد بی جا به افراد می‌تواند در پیشگیری از این نوع کلاهبرداری ها نقش بسزایی داشته باشد، هشدار داد، برابرقوانین جرائم رایانه‌ای هر گونه دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری افراد و تغییر در داده‌ها جرم محسوب شده و برابر قانون با مرتکبین برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه پلیس فتا با رصدهای مستمر و شبانه‌روزی خود ضمن پاک‌سازی فضای مجازی، با چنین اشخاصی طبق قانون برخورد خواهد کرد، گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه یا سایر جرائم رایانه‌ای موضوع را از طریق۱۱۰یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخشگزارشات مردمی اعلام کنند.

Share this post