راه اندازی مرکز جامع سواد – مهارت سواد آموزان خاص در استان زنجان

راه اندازی مرکز جامع سواد – مهارت سواد آموزان خاص در استان زنجان

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان خبر داد :

راه اندازی مرکز جامع سواد مهارت سواد آموزان خاص در استان زنجان

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در دومین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان زنجان اظهار داشت: برای اولین بار در کشور مرکز جامع سواد مهارت سواد آموزان خاص در استان زنجان راه اندازی خواهد شد .

دکتر خدابخش مرادی افزود : تلاش و بستر سازی برای سواد آموزی و توجه به این حوزه یک مسئولیت اجتماعی برای تحقق توسعه انسانی است که باید همواره به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه انسانی دارای چهار شاخص مهم است ادامه داد : سواد و سلامت از جمله شاخصه های توسعه انسانی است، لذا برای محقق شدن توسعه باید سلامت و سواد در آن نهادینه شده باشد چراکه از ستون های اصلی آن به شمار می رود .

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان تصریح کرد : جامعه سالم و باسواد می تواند شتاب بیشتری به توسعه بدهد .

وی با تاکید بر اینکه جلسات شورای پشتیبانی سواد آموزی استان باید هر سه ماه یکبار تشکیل شود افزود : انتظار می رود در ۱۴ منطقه جلسات پشتیبانی سواد آموزی با جدیت برگزار شود چرا که میتوان در راستای ریشه کنی بی سوادی با برگزاری منظم اینگونه جلسات گام های موثرتری برداشت .

دکتر مرادی در ادامه با اشاره به اینکه فرمانداران و بخشداران نیز باید به مسئولیت های اجتماعی نگاه ویژه ای داشته باشند یادآور شد : همکاری بین بخشی در خصوص سواد آموز ی می تواند جامعه سالم تری را از هر نظر پایه گذاری کند .

به گفته وی سواد آموزی همواره در توسعه فرهنگی نیز نقش بسزایی داشته است که مسئولان استان و شهرستان ها باید بیشتر به این موضوع توجه داشته باشند .

این مقام مسوول تاکید کرد : همانطور که جهان پیشرفت می کند اهمیت سواد نیز روز به روز بیشتر آشکار می شود لذا در یافته های پژوهشی نیز به این نتیجه رسیده اند که بین سطح سواد و کیفیت زندگی رابطه معنا داری وجود دارد .

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان ۶۵۸ دهیاری وجود دارد افزود : یکی از وظایف دهیاران بستر سازی و تلاش برای آموزش سواد است که در این خصوص باید مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تفاهم نامه ای با معاونت سواد آموزی در راستای شناسایی، همکاری و تشویق منعقد نمایندتا بتوان از پتانسیل های دهیاران نیز استفاده گردد .

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تفاهم نامه بین اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل امور زندانها اظهار داشت: امید است با همکاری دو دستگاه مشکلات بسیاری از زندانیان بی سواد مرتفع گردد.

Share this post