بررسی ۷۰۰ هزار پرونده دردادگستری البرز

بررسی ۷۰۰ هزار پرونده دردادگستری البرز

 

رییس کل دادگستری البرز اعلام کرد که قضات این استان سال گذشته ۷۰۰ هزار پرونده قضایی در این استان را مورد بررسی قرار داد ضمن آنکه ۲۲ درصد از پرونده های سال قبل معادل ۲۸ هزار فقره را نیز مختومه کردند.

به گزارش  روابط عمومی دادگستری البرز، حسین فاضلی هریکندی در دیدار با رییس و تعدادی از اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان با بیان اینکه البرز یکی از استان های موفق در زمینه مختومه کردن پرونده های مانده بود، افزود: این در حالی است که میانگین مختومه کردن پرونده‌های مانده در کشور، ۱۲ درصد بوده این رقم در استان البرز به ۲۲ درصد رسید.

وی با بیان اینکه موفقیت دادگستریمرهون برنامه محوری، اقدامات و تلاش های های انجام شده در دستگاه قضایی استان است تاکید کرد:البرز در حوزه استفاده از فناوری‌های نوین و طراحی سامانه‌های جدید جزو استان های پیشرو کشور است و در راستای سیاست‌های قوه قضائیه به سمت هوشمندسازی حرکت می‌کند.

فاضلی هریکندی  در ادامه به موضوع سلامت اشاره کرد و بیان داشت: سلامت مجموعه قضایی با سلامت جامعه وکلا باهم مرتبط بوده و به همین جهت باید در این خصوص حساس باشیم.

 رییس کل دادگستری استان در خصوص پیشنهاد تعدادی از وکلا برای اختصاص جایگاه ویژه به آنها در مجتمع‌های قضایی بیان داشت: دادگستری استان این آمادگی را دارد در ساختمان‌های در حال احداث این جایگاه را اختصاص دهد و در ساختمان‌های موجود نیز در صورت مهیا بودن شرایط، این پیشنهاد می‌تواند عملیاتی شود.

Share this post