بهره برداری از ۱۵۶ طرح توسط دهیاری ها در هفته دولت

بهره برداری از ۱۵۶ طرح توسط دهیاری ها در هفته دولت

مدیر کل امور روستایی استانداری خبر داد:

بهره برداری از ۱۵۶ طرح توسط دهیاری ها در هفته دولت

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: ۱۵۶ طرح عمرانی و خدماتی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت توسط دهیاری‌ها در سطح روستاهای استان قزوین مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

اکرم نجفی  در گفتگو با آوای میهن نیوز ، تصریح کرد: طرح های مورد بهره برداری یاد شده شامل ۷۱ پروژه زیرسازی و آسفالت معابر، ۴۲ طرح جدول گذاری معابر، ۳۴ طرح اجرای دیوار حایل و سنگفرش، احداث یک فضای سبز و بوستان روستایی، تجهیز یک بوستان روستایی به وسایل بازی و نصب تابلو ورودی روستا است.

وی تاکید کرد: احداث پنج طرح سالن چند منظوره، مرمت ساختمان دهیاری و خانه هلال نیز از دیگر طرح های مورد بهره برداری در سطح روستاهای استان طی هفته دولت خواهد بود.

به گفته این مسئول امور روستایی، برای افتتاح طرح های یاد شده ۲۴۴ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال هزینه شده است.

نجفی اضافه کرد: با افتتاح این طرح ها ۱۰۳ هزار و ۶۱۵ روستایی از خدمات زیربنایی و روبنایی ایجاد شده بهره مند خواهند شد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین، گفت: طرح های مورد بهره برداری شده زمینه اشتغال ۳۲۵ نفر را به طور مستقیم و ۶۵۰ نفر را نیز به صورت غیر مستقیم در سطح استان فراهم می کند.

نجفی در پایان اظهار داشت: افزایش هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی به ویژه افزایش هزینه مصالح، عدم امکان تأمین برخی تجهیزات به دلیل تحریم‌ها، نبود ثبات اقتصادی، افزایش هزینه نیروی کارگری و ماشین آلات، افزایش هزینه‌های حمل و نقل و تغییرات مربوط به نرخ ها که از مهمترین عوامل هزینه ساز در پروژه های عمرانی دهیاری ها می باشند، باعث شده که نسبت به هفته دولت سال ۹۸ کاهش ۳۴ درصدی در تعداد پروژه‌های عمرانی اجرا شده توسط دهیاری های استان را شاهد باشیم.

Share this post