جمع آوری ۶۰ میلیارد تومانی زکات در استان زنجان

جمع آوری ۶۰ میلیارد تومانی زکات در استان زنجان

آوای میهن نیوز- مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به جمع‌‎‎آوری ۶۰ میلیارد تومان در سال گذشته گفت: از این رقم ۱۷ میلیارد تومان در قالب زکات واجب جمع آوری شد که شامل ۲۷ درصد از کل زکات جمع‌آوری شده است.

روح اله صالحی در جلسه شورای زکات انگوران اظهار کرد: استان زنجان یکی از استان‌های پیشرو در خصوص ترویج فرهنگ پرداخت زکات در کشور است.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای ترویج و احیای پرداخت زکات در استان زنجان انجام می‌شود، افزود: دبیرخانه شورای زکات استان زنجان در اداره‌کل کمیته امداد واقع بوده و متولی ساماندهی، جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به جمع‌‎‎آوری ۶۰ میلیارد تومان در سال گذشته گفت: از این رقم ۱۷ میلیارد تومان در قالب زکات واجب جمع آوری شد که شامل ۲۷ درصد از کل زکات جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از زکات جمع‌آوری شده به صورت غیررسمی در بخش‌های دیگر و به صورت مستقیم از سوی مودیان پرداخت شده است، افزود: این بخش از زکات به لحاظ آماری قابلیت احصا ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین به بحث سیاست های تشویقی زکات نیز اشاره کرد و گفت: یکی از این سیاست‌های اجرایی هزینه‌کرد زکات در همان محل پرداختی است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره استانی زکات در سال گذشته افزود: برگزاری این جشنواره در سال گذشته آثار و برکات فراوانی برای استان داشت که امیدوار هستیم با برگزاری جشنواره‌های شهرستانی نیز گام‌های مؤثری در زمینه ترویج فرهنگ پرداخت زکات برداشته شود و نیازمندان از آن بهره‌مند شوند.

صالحی همچنین به بحث اطلاع رسانی در حوزه زکات نیز تاکید کرد و گفت: برای مثال یکی از خدمات مهمی که در بخش زکات ارائه شده ارائه ۷۸ هزار خدمت بوده است که در حوزه محرومیت زدایی ارائه شد.

Share this post