دوران داعیه‌داری لیبرال دموکراسی به پایان رسیده است

امام جمعه کرج

دوران داعیه‌داری لیبرال دموکراسی به پایان رسیده است

 

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره حوادث و رویدادهای این روزها در آمریکا گفت: دوران داعیه داری تفکر لیبرال دموکراسی غرب با افول قدرت آمریکا به پایان خط رسیده است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: دونالد ترامپ رییس ‌جمهور دیوانه صفت آمریکا با اقدامات مفتضحانه خود به صورت رسمی فاتحه دموکراسی لیبرال را خواند.

وی به سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه  دیروز هیات دولت اشاره کرد، اظهار داشت: آقای رییس ‌جمهوری حرف خوبی زدند و گفتند: «من از رسانه‌ها و دوستان و مخالفان خواهش می‌کنم که واقعیت را بگوییم چون واقعیت را نمی‌شود پنهان کرد». .

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد:  واقعیت این است که رژیمی که خوی استکباری دارد فرقی نمی‌کند رییس‌جمهوری آن چه کسی باشد زیرا مسیر آنان یکی  اما با ۲ ادبیات است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: اگر کسی خیال کند یکی سیاست بلد نبود (ترامپ ) و برج‌ساز بود لذا مشکلات  زیادی درست کرد ولی این کسی که تازه آمده (بایدن)  سیاست بلد است و می توان با او تعامل کرد، به طور قطع مسیر انحرافی را طی می‌کند چرا که یکی چهره واقعی را نشان داده و دیگری با تزویر و فریب پیش‌آمده، کما اینکه تا امروز نیز این‌گونه بوده است.

وی در ادامه با اشاره به سوابق بایدن در دولت‌های مختلف آمریکا، اظهار داشت: این آقا تازه نیامده، سالیان سال است در اداره آمریکا و جنایاتی که بر ملل دنیا تحمیل کرده‌اند نقش مؤثر داشته لذا نشانی غلط ندهید و ذهن‌ها را منحرف نکنید.

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه آنچه بر سرِ ما آمد توطئه ترامپ بود، گفت: ترامپ و بایدن باهم فرقی ندارند، منتظر صادقانه به میدان آمدن دشمن اسلام ، انقلاب ، حاکمیت و مردم نباشید، در واقع خوی استکباری صداقت نیست و فریبکاری است.

وی در ادامه با طرح این پرسش که همفکران این آقای جدید آن‌وقت که در مسند بودند چکار کردند، گفت: آنها صادقانه می‌گویند که چه قصدی دارند، شما مطالبی را که وزیر خارجه پیشنهادی رییس ‌جمهوری جدید آمریکا، به صورت رسمی  درباره برجام گفته را مطالعه و ببینید آیا غیر از خزعبلات ترامپ چیز دیگری از آن در می‌آید؟.

حسینی همدانی افزود: وزیر پیشنهادی خارجه آمریکا  گفته «رییس ‌جمهوری منتخب آمریکا معتقد است که اگر ایران به توافق بازگردد ما هم به این توافق برمی‌گردیم، اما از این مساله، همراه با متحدانمان که بار دیگر با ما هم‌راستا می‌شوند به‌عنوان سکویی برای دستیابی به یک توافق طولانی‌تر و قوی‌تر و رسیدگی به مسائل دیگر به‌خصوص مساله  موشکی و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران استفاده خواهیم کرد.» بعد هم راجع به تعاملشان با اسرائیل و عربستان می‌گوید و در مصاحبه‌اش با سی ان ان گفت که مؤلفه‌های قدرت در ایران را باید محدود و مهار کرد که برای دوستان به طور قطع وشن است که مؤلفه‌های قدرت چیست.

 وی ادامه داد: رییس ‌جمهور ی جدید آمریکا و متحدانش بدانند همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «توان دفاعی و موشکی و نقش مؤثر ایران در منطقه هرگز قابل‌مذاکره نیست» و لذا جا دارد که بار دیگر از نیروهای مسلح دلیر و غیور ایران اسلامی که به کوری چشم دشمنان رزمایش‌های اقتدار را با موفقیت و با پیام‌های روشن برای دوست و دشمن برگزار می‌کنند تشکر و قدردانی کنیم البته این سخن که رهبر معظم انقلاب زدند درست است و باید همین مسیر طی شود که به سراغ خنثی‌سازی تحریم رفت و در ثانی اقدام در مقابل اقدام آن‌هم در این نوبت اول آنان باید اقدام داشته باشند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر اینکه به تک تک کلمات رهبر معظم  باید توجه تام داشته باشیم و عمل کنیم، گفت: خیلی جای تأسف دارد مسوولی  بعداز اینکه این‌همه خرابکاری کرده‌حالا بیاید در مصاحبه به گونه ای  از بی‌اعتمادی به آمریکا بگویند که گویی تا حالا کسی نگفته بوده بعد بگوید ولی آنچه رهبری از ما می‌خواست سخت بود عمل کنیم،آیا نباید این‌همه خسارت زده‌شده به کشور را پیگیری حقوقی و قضایی کرد؟.

وی ادامه داد: از همین روزهای اول حکومت جدید آمریکا، آقای بایدن و همراهانش بدانند که البته خوب هم می‌دانند راه تعامل با ایران دست برداشتن از خوی استکباری است، بازپرداخت اموال غصب شده و جبران حقوقی که تا امروز از بین برده‌اند کمترین خواسته مسوولان نظام و ملت انقلابی ایران است که باقوت و صلابت آن را طلب می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت:  برای اینکه دشمنی‌ها را فراموش نکنیم تا رسیدن به مقصد شعار همیشگی ما مرگ بر آمریکا است .

آیت الله حسینی همدانی به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب برای حداقل  چهل سال آینده انقلاب بیانیه‌ای صادر و مهم ترین آن مطالب را  نیز تبیین فرمودند، ۲ سال از آن گذشت و مطالب و مباحث فراوانی نیز درباره بیانیه زده شد اما از نحوه  اجرایی شدن آن مطلبی بیان نشد درحالی‌که ارزش بیانیه به اجرائی شدن و تحقق خارجی آن است.

حسینی همدانی با تاکید بر اینکه برای تحقق بیانیه «گام دوم» احتیاج است که کارگزاران نظام تغییر و دولتِ جوانِ حزب‌اللهی متصدی امور شود تا بستر لازم برای رسیدن به سه مرحله بعدی انقلاب و رسیدن به تمدن نوین اسلامی فراهم شود، خاطرنشان ساخت: فرآیند اجرای این بیانیه  را خود رهبری در سخنرانی اول خرداد ۹۸ بیان  و فرمودند اول باید نسبت به انقلاب شناخت پیدا کرده، بعد حلقات میانی نخبگانی را درست و سپس کارگروه‌های مساله محور را تشکیل دهید.

وی ادامه داد: بعد از آن باید جبهه‌ای گفتمانی تشکیل  تا مردم و به‌خصوص جوانان را برای رسیدن به مقصد به حرکت درآورد و شکل کار را هم همان شکل دوران دفاع مقدس بیان فرمودند که هرکس بداند در این بیانیه چه نقشی دارد و همان را انجام دهد.

 آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به بیانی از رهبر معظم انقلاب، افزود: ایشان فرمودند: «نتیجه این‌ها چه می‌شود؟ کشاندن نسل جوان متعهد به عرصه مدیریت کشور، به طور قطع اگر نسل جوان وارد عرصه مدیریت شد و مدیران ارشد نظام ازجمله‌ی جوان‌های متعهد حزب‌اللهی شدند آن‌وقت آن حرکت عمومی کشور  استمرار و سرعت پیدا کرده و انجام می شود .

وی ضمن تاکید بر اینکه اقشار مختلف مردم این حلقات و کارگروه‌ها را تشکیل  و فعالیت تخصصی خودشان را شروع کنند، گفت: برای حلقات میانی این چند شاخص را  در نظر بگیرید که مسوولیت کار را کسی به عهده بگیرد که تجربه مدیریتی داشته و با چالش‌های حوزه تخصصی خودش آشنا و بر موضوع حلقه به صورت کامل مسلط باشد، سپس اینها افرادی را برای کارگروه‌ها انتخاب  و لازم نیست مجموعه‌ای محور باشد بلکه همه باید کار کنند و هم‌افزا باشند و بعد ائتلاف کنند.

رییس  شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز با اشاره به اولین جلسه راهبران اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی استان البرز که هفته گذشته با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه‌ها و اصحاب رسانه استان برگزار شد، گفت: هفته گذشته جلسه‌ اول روابط عمومی‌های استان را کلید زدیم اما لازم است فعالیت تخصصی آموزش‌وپرورش، بهداشت و درمان، دادگستری، کشاورزی، رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان، ایثارگران، دانشگاهیان، روحانیت، نیروهای نظامی، فرهنگی و تبلیغی تشکیل شود تا زودتر نتیجه حاصل شود.

فرزند آوری فراوان مطلبی است که خانواده‌ها کمتر توجه می‌کنند

خطیب نماز جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود  بابیان اینکه یکی از ویژگی‌های خیلی مهم‏  حضرت ام البنین همسر امام علی علیه‌السلام، توجه به زمان و مقتضیات آن بود، تصریح کرد: ام ‏البنین علیهاالسلام بعد از واقعه عاشورا، از رسانه‌های موجود (خطابه، شعر، نوحه‌گری و امثال برای پیام‌رسانی حق و ندای مظلومیت امام حسین (ع) ویارانش هیچ فرصتی را از دست نداد و حتی گریه کردن را وسیله روشنگری قرار داد و کاری کرد تا صدای مظلومیت کربلا به گوش نسل‏های آینده برسد.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه اگر به زندگی این بانوی مکرمه دقت کنیم درس‌های بسیاری می‌گیریم، یادآور شد: فرزند آوری فراوان مطلبی است که امروز خانواده‌ها کمتر توجه می‌کنند و خیلی زود خواهند فهمید که اشتباه کرده‌ و به تکلیف عمل‌نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: به همین منظور توجه کامل و مطیع همسر بودن اهتمام به تربیت فرزندان بر اساس مکتب اهل‌بیت (ع) که سربازانی برای ولی جامعه، اهل جهاد و مبارزه، اهل صبر و مقاومت و دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز باشند از درس‌های زندگی این بانوی مکرمه است.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به سیزدهم جمادی ‏الثانی سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) بیان داشت: این روز یکی از روزهای غم ‏انگیز تاریخ است؛ روزی که در آن مادری باعظمت و فداکار بعد از عمری فعالیت و صبوری با استقامت در مسیر اهل‌بیت (ع) و با هدیه کردن فرزندان برومندش به پیشگاه حسین بن علی (ع)، بادلی که سرشار از عشق به امام و مولایش بود آسمانی شد و در بقیع آرام گرفت.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت وفات مادر علمدار کربلا به بیان ویژگی‌های این بانوی بزرگوار پرداخت و اظهار داشت: ام‌البنین بانوی با بصیرتی است که باوفای مثال‌زدنی، با شکیبایی در کنار امیرالمؤمنین (ع) ، سختی‌های فراوانی را تحمل  و مفتخر به‌عنوان همسر شهید و مادر شهیدان شد و لذا سالروز رحلت این بانوی بزرگ اسلام به نام روز تکریم از  مادران و همسران شهدا نام‌گذاری شد تا به این وسیله جایگاه مهم و مؤثر بانوان با بصیرت و ولایتمدار در حفظ و گسترش آرمان‌های اسلامی و انقلابی گرامی داشته شود.

امام‌جمعه کرج در ادامه با اشاره به جایگاه مادران و همسران شهدا، خاطرنشان ساخت: مادرانی که قطره‌قطره ایمان، شجاعت و ایثارگری را در جان فرزندانشان وارد و در دامن خود شیر مردانی دلیر پرورش دادند تا در دفاع از حریم و حرم حماسه‌آفرینی کنند، همسرانی که نه‌تنها مانع جهاد شوهران خود نشدند بلکه دلیرانه در کنار آنان ماندند و به تکلیف عمل کردند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه کلمات قاصر از بیان حماسه‌های بلندی است که مادران و همسران شهدا مانند ام ‏البنین (س) در طول سال‌های دفاع مقدس آفریدند، گفت: نتیجه صبر، فداکاری و پیروی از دستورات ولایتِ آنان، ناامیدی دشمنان شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم تکریم و خدمتگزاری به خانواده شهدا، عنوان کرد: باید شاکر خدا باشیم که این افتخار را نصیب ما کرد که بتوانیم از رشادت‏ها و صبوری آنان و از ارزش‏های جهاد و شهادت تکریم و باید از خدا بخواهیم که بتوانیم شیوه و روش تربیت انقلابی و سبک زندگی آنان را به نسل بعد و جوانان این سرزمین انتقال دهیم.

با انتخاب خود جلوی فساد را بگیرید

امام جمعه کرج  در بخش پایانی بیانات خود با اشاره به انتخابات شوراهای شهر و روستا ، بیان داشت: بازار انتخابات آرام‌آرام گرم و معرکه دینداری و دین فروشی فراهم می‌شود اما نتیجه دست مردم است که چه کسی را بر امورات خود مسلط می‌کنند.

حسینی همدانی گفت: به همین منظور خوب دقت کنید عده‌ای که تمام پایگاه‌های خود را ازدست‌داده و تلاش می‌کنند منسجم شوند و دوباره جای پائی برای خود از طریق شورای شهر پیدا  و برای رسیدن به این هدف شان هر کاری لازم باشد  پول خرج می‌کنند، تهمت می‌زنند و امثال اینها را انجام و برای رفتن به شورا خواب‌ها دیده‌اند، اما شما مردم می‌توانید خواب آنان را پریشان کنید و جلوی فساد را بگیرید.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: بنده تا حال شاخص‌هایی را گفته‌ام در آینده هم بیان می‌کنم؛ اما لازم است دوستان سراغ افراد حزب‌اللهیِ موجهِ متدینِ پاک دستِ انقلابیِ متخصصِ کار بلدِ دلسوز، از همه گروه‌ها و افراد در زمینه‌های مختلف موردنیاز شهر بروند و درخواست حضور کنند تا  اوضاع بهتر از این شود.

 وی ادامه داد: همچنین آقایانی هم که اکنون در مسند هستند کارنامه عملکرد خود را برای مردم بیان  تا اگر تمایل به شرکت داشتند مردم از عمل آنان مطلع باشند.

Share this post