رسانه ها نقش بی بدیلی در توسعه، پیشرفت و ایجاد اطمینان خاطر در کشور داشته اند

رسانه ها نقش بی بدیلی در توسعه، پیشرفت و ایجاد اطمینان خاطر در کشور داشته اند

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استاندار زنجان:

رسانه ها نقش بی بدیلی در توسعه، پیشرفت و ایجاد اطمینان خاطر در کشور داشته اند

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استاندار زنجان گفت: اصحاب رسانه و مسوولان فضای مجازی باید مراقبت‌های لازم را در انتشار اخبار داشته باشند تا خروجی فضای رسانه‌ای استان، آرامش، طمانینه، مصالح مردم و نظام باشد.

دکتر خدابخش مرادی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان افزود: فضای مجازی همواره فرصتی برای جامعه محسوب می‌شود اما رسانه‌های معاند با استفاده از آن با انتشار اخبار کذب فضایی را در کشور ایجاد می کنند که منجر به تشویش اذهان عمومی و گرفتن آرامش از جامعه می‌شود.

وی یادآورشد: رسانه ها در ادوار مختلف نقش بی بدیلی در توسعه، پیشرفت و ایجاد اطمینان خاطر در کشور داشته اند و باید این روند با هوشیاری هرچه بیشتر آنها در شرایط کنونی تداوم یابد.

مرادی با تاکید بر اینکه نقدهای انجام شده باید منصفانه و با رعایت اصول آن باشد، تصریح کرد: بین نقد و تخریب فاصله معناداری وجود دارد و این باید همواره مدنظر باشد تا کلیت‌ها به چالش کشیده نشده و تخریب نشود.

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه تمام خدمات سیستم اجرایی و اداری استان انجام باید برای مردم تبیین شود، خاطرنشان کرد: نتیجه اطلاع رسانی این فعالیت و اقدامات و در جریان امور قرار گرفتن عموم مردم، اعتمادآفرینی و امیدواری آنان است.

مرادی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت اهدای خون اشاره کرد و گفت: اهدای خون هم به ارتقای سلامت فرد و هم به سلامت جامعه کمک می کند و به گفته کارشناسان سلامت هیچ تبعات منفی برای فرد اهدا کننده دارای شرایط لازم ندارد.

وی با بیان اینکه کشور ما به لحاظ موقعیت جغرافیایی در معرض حوادث طبیعی است، افزود: این وضعیت موجب آسیب دیدگی شماری از هموطنان در مواقع بروز حوادث و نیاز آنها به تزریق خون می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استاندار زنجان تاکید کرد: هر شخص در هر جایگاهی می‌تواند هم خود عامل به اهدای خون باشد و هم فرهنگ این اقدام انساندوستانه را ترویج دهد.

وی همچنین با اشاره به تشکیل ستادی برای ساماندهی کمک‌های مردمی و خیران به اقشار آسیب‌پذیری که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی نیستند و اقشاری که به سبب شیوع ویروس کرونا مشاغل خود را از دست داده و دچار مشکل اقتصادی شده اند، گفت: بانک اطلاعاتی از این افراد تشکیل و شماره حسابی افتتاح شده است تا افرادیکه قصد کمک به این اقشار را دارند از این طریق دسترسی‌های لازم را داشته باشند.

Share this post