رویکردهای پژوهشی در استان باید با نگاه به ظرفیت های منطقه باشد

رویکردهای پژوهشی در استان باید با نگاه به ظرفیت های منطقه باشد

 

به گزارش آوای میهن نیوز، جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی زنجان و بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان زنجان در محل اتاق برگزار شد.

علی یگانه فرد رییس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: ما مدیون خون شهدا بوده و باید با ادامه راه آنها ادای دینی به آنها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی در کشور را باید به صورت جدی در دستور کار قرار داده و برنامه ها را به سوی عملیاتی کردن و اجرای آنها پیش برد، تصریح کرد: یکی از پیش نیازهای اصلی عملیاتی شدن برنامه ها پژوهش و برنامه ریزی لازم برای استفاده از فرصت ها و ظرفیت های بالقوه استان است.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه کشورهایی چون بنگلادش و ترکیه طی سال های گذشته با تحقیق و پژوهش بر روی فرصت ها و ظرفیت های خود رشد اقتصادی بالایی را تجربه کردند، گفت: باید با اقدامات متمایز در زمینه اقتصاد و حرکت رو به جلو در راستای ایجاد اقتصادی پویا و مردمی حرکت کنیم.

یگانه فرد با تاکید بر اینکه همراهی علمی و دانشگاهی یکی از زمینه های مهم در توسعه اقتصادی است، افزود: تقویت رشته های دانشگاهی در بخش های تولیدی و صادراتی پرظرفیت استان باید تقویت شود ، تجربه موفقی که برخی از کشورها با آن رشد اقتصادی و منطقه ای را به دنبال داشته است.

افشاری معاون مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در حوزه پژوهش اتاق تلفیقی از مباحث به صورت تئوریک و کاربردی دنبال می شود، گفت: در پژوهش های اتاق زنجان گره گشایی اقتصادی با ارائه راهکار و پیشنهادات و احصای مشکلات ، شناسایی بازارهای هدف و مدل های از تجارت و بازرگانی با توجه به شناخت بازارها  با نگاهی به ظرفیت های بالقوه استان که منفعت آن متوجه استان و مردم باشد، دنبال می شود.

وی با تاکید بر اینکه توسعه اقتصادی با نگاه به ظرفیت های مهم هر منطقه توسعه پایدار اقتصادی را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: بر همین اساس پژوهش و گزارش ها در استان باید مبتنی و معطوف به ظرفیت های استان باشد.

بابایی معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید برای تحقق اقتصادی قوی برای خنثی سازی توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی برنامه‌ها را قوی و پژوهش محور پیش برد، اظهار کرد: در گام دوم انقلاب باید مباحث علمی و پژوهشی را با توجه به اهمیت آن در کنار برنامه ها‌ به صورت جدی دنبال کرد و این آمادگی برای همکاری در زمینه های پژوهشی با اتاق بازرگانی زنجان وجود دارد.

رضاخانی رییس بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان زنجان نیز با بیان اینکه بسیج علمی و پژوهشی و فناوری سعی دارد تا در بخش های مذکور خلاها را شناسایی و در راستای پر کردن آنها گام بردارد، ابراز کرد: توانمندی خوبی با حضور اساتید و پژوهشگران که از دل خود مردم است وجود دارد تا برای حل مسائل جامعه استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه  پژوهش ها و اقدامات خوبی در بسیج رییس بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان زنجان رخ داده است، گفت: امید است تا با همکاری اتاق در ماموریت های مشترکی که تعریف خواهد شد، اقدامات خوبی برای اقتصاد استان صورت دهیم.

Share this post