سیستم پیمایش در مسیر محمدیه به قزوین عملیاتی می شود

سیستم پیمایش در مسیر محمدیه به قزوین عملیاتی می شود

معاون عمرانی استاندار قزوین:
سیستم پیمایش در مسیر محمدیه به قزوین عملیاتی می شود
معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: با موافقت وزیر راه و شهرسازی سیستم پیمایش در ایستگاه عوارضی محمدیه در مسیر اتوبان قزوین به تهران اجرا می‌شود.
علی فرخزاد اظهار داشت: موضوع دریافت عوارض از ساکنان شهرهای محمدیه و قزوین و نیز ناحیه شهری مهرگان که به صورت روزانه در اتوبان قزوین به کرج تردد و در هر نوبت ۱,۲۰۰ تومان عوارض پرداخت می‌کنند هزینه سنگینی به شهروندان و رانندگان تاکسی و خودروهای عمومی تحمیل کرده و به عنوان یک مشکل در گذشت مطرح شده است.
وی گفت: جابجایی ایستگاه عوارضی به خارج از محدوده مدتهاست به عنوان مطالبه عمومی مردم منطقه مطرح شده که استانداری و معاونت عمرانی و نمایندگان هم پیگیر موضوع بودند.
فرخزاد افزود: پس از جمع آوری ایستگاه عوارضی همچنان دوربین‌های ثبت تردد در محل باقی ماند و قرار شد طرح پیمایش اجرا شده و شهروندان استان یک سوم هزینه ۱۲۰۰ تومانی معادل ۴۰۰ تومان را پرداخت کنند.
وی تصریح کرد: اجرای طرح پیمایش هر چند مورد توافق قرار گرفت اما عملیاتی نشد و ما همچنان پیگیر اجرای آن بودیم.
معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان بار دیگر موضوع مطرح شد و آقای اسلامی موافقت کردند تا موضوع را پس از بازگشت به تهران پیگیری و عملی کنند.
فرخزاد گفت: خوشبختانه پس از این سفر در جلسه‌ای در تهران موضوع عملیاتی شد و از طرح پیمایش اجرا می‌شود.
وی اظهار داشت: از پنجشنبه طرح پیمایش در مسیر قزوین به تهران اجرا می‌شود و خودروهایی که دارای پلاک ۷۹ و قزوین هستند با ۵۰ درصد تخفیف عوارض را پرداخت خواهند کرد.
فرخزاد گفت: خودروهای عمومی تاکسی و عمومی که دارای پلاک «ت» و «ع» هستند و به صورت روزانه از مسیر عبور می‌کنند با تخفیف ویژه از اتوبان عبور می‌کنند و برای هر نوبت فقط ۲۰۰ تومان عوارض پرداخت خواهند کرد.
معاون عمرانی استانداری قزوین اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح مطالبات مردم محمدیه و ناحیه شهری مهرگان پاسخ داده شده و موجب جلب رضایت مردم شود.

Share this post