نامگذاری کتابخانه طارم به نام «خادم الرضا شهید آیت‌الله رئیسی

نامگذاری کتابخانه طارم به نام «خادم الرضا شهید آیت‌الله رئیسی

میهن میوز- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: جهت بزرگداشت مقام شامخ شهدای خدمت بویژه رئیس جمهور فقید و پیرو مصوبه جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی طارم، کتابخانه درحا احداث آببر به نام «خادم الرضا شهید آیت‌الله رئیسی» نامگذاری شد.

به گزارش پایگاه خبری میهن نیوز به نقل از روابط عمومی کتابخانه های استان زنجان ، محمد رضاخانی،اظهار کرد: طبق دستور العمل نامگذاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مراحل نامگذاری همه کتابخانه‌ها به این ترتیب است که نام‌های پیشنهادی توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تعیین و سپس در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی آن شهرستان بررسی و تصویب می‌شود.

وی ادامه داد: انجمن کتابخانه ‌های عمومی هر شهرستان متشکل از فرماندار، رئیس شورای اسلامی، شهردار، رئیس اداره آموزش و پرورش، نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن شهرستان و چند تن از اعضای حقیقی می‎‌باشد.

رضا خانی ادامه داد:نامگذاری کتابخانه‌های عمومی دستورالعمل خاص خود را دارد؛ به این ترتیب که ابتدا گزینه‌های پیشنهادی مطرح می‌شود و نام نهایی کتابخانه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی آن شهرستان بررسی و تصویب می‌گردد.

وی ضمن اشاره به نامگذاری کتابخانه آببر به نام «خادم الرضا شهید آیت‌الله رئیسی» ادامه داد: باتوجه به اهتمام ویژه رئیس جمهور شهید در تکیمل پروژه‌ کتابخانه‌های عمومی نیمه تمام و به منظور گرامیداشت مقام شامخ شهدای خدمت، این کتابخانه به نام «خادم الرضا شهید آیت‌الله رئیسی» نامگذاری شد و در جلسه انجمن کتابخانه‌های طارم به ریاست فرماندار طارم به تصویب رسید.

این مسئول تصریح کرد: در روند ساخت و تجهیز کتابخانه شهر آببر نام‌های پیشنهادی متععد از قبیل “زیتون”، “امام رضا (ع)” و… برای این کتابخانه مطرح شد اما هیچ یک به مرحله تصویب توسط انجمن نرسیده و صرفا بعنوان گزینه‌های پیشنهادی مطرح بوده است.

وی افزود: معماری، فضاسازی و تجهیزات این کتابخانه مدرن و جذاب اتخاذ شده است و امیدواریم شاهد حضور فعال تمامی گروه‌های سنی در این کتابخانه باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان عنوان کرد: همچنین رویکرد ارائه خدمات در این کتابخانه با توجه به نیاز روز مخاطبان تنظیم می‌شود؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت شاهد یک جهش فرهنگی در منطقه طارم باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post