کرونا در قزوین قربانی گرفت

کرونا در قزوین قربانی گرفت

کرونا در قزوین قربانی گرفت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: ویروس کرونا در قزوین اولین قربانی خود را گرفت.

پیمان نامدار در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه ویروس کرونا اولین قربانی خود را در قزوین گرفت و یک مرد ۸۵ ساله در اثر این بیماری جان خود را از دست داد.

نامدار تصریح کرد: تاکنون در استان هشت مورد قطعی ابتلاء به بیماری کرونا ثبت شده که تست شش مورد آن روز گذشته مثبت اعلام شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآور شد: تمامی بیماران مشکوک در استان تحت درمان قرار دارند و پس از تست‌های پزشکی موارد برای دریافت پاسخ مثبت یا منفی به تهران ارسال می‌شود.

وی گفت: همانگونه که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده هفته جاری روزهای سختی داریم و با توجه به آلودگی استان‌های همجوار، شهروندان استان قزوین در معرض آسیب و آلودگی بیشتری هستند و این ایام دوران طغیان بیماری است و باید مراقبت‌ها بیشتر شود.

نامدار اظهار داشت: از شهروندان انتظار داریم در این روزها مراقبت‌های بهداشتی خود را تقویت کرده و رعایت نکات بهداشتی فردی را جدی بگیرند تا از آلوده شدن به این بیماری جلوگیری شود.

وی بیان کرد: با وضعیت ایجاد شده به طور متوسط روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ بیمار مشکوک بستری می‌شوند که پس از آزمایش و مراقبت‌های لازم روزانه ۵۰ نفر مرخص می‌شوند.

نامدار افزود: آنچه لازم است مردم به آن اهمیت جدی دهند ابتدا حفظ آرامش و سپس رعایت بهداشت فردی است و شستشوی دست‌ها به طور مرتب با آب و صابون توصیه می‌شود.

وی گفت: نگرانی ما از حضور مردم در مراکز جمعیتی و شلوغ است و بار دیگر تاکید و درخواست می‌کنیم که مردم از حضور در مراکز جمعیتی مانند بازار و مجتمع‌های خرید جدا خودداری کنند و جان خود و دیگران را به مخاطره نیندازند.

نامدار یادآور شد: باید این روزها را با احتیاط بیشتر سپری کنیم و بویژه از خروج سالمندان و کودکان از منزل خودداری کنیم.

وی اظهار داشت: همه روزه از سوی سخنگوی وزارت بهداشت در ساعت ۱۴ آخرین آمار مربوط به مبتلایان بیماری کرونا و تست‌های مثبت اعلام می‌شود.

 

Share this post