ماینده عالی دولت در استان البرز:اجازه ندهیم که تخلفات ساختمانی صورت گیرد

ماینده عالی دولت در استان البرز:اجازه ندهیم که تخلفات ساختمانی صورت گیرد

نماینده عالی دولت در استان البرز

اجازه ندهیم که تخلفات ساختمانی صورت گیرد و به کمسیون ماده ۱۰۰ برسد/شهرداری های البرز در مسیر مقابله با کرونا خوش درخشیدند/ پشتیبانی شهرداری ها از نیروی انتظامی البرز برای تداوم نظم و امنیت، ضرورت دارد/شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر همچنان همراه و همدل باشند و از حواشی مخرب پرهیز کنند/تکمیل کمربند شمالی و قطار شهری کرج، اقدامی بزرگ در راستای آرامش مردم است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نباید اجازه دهیم که تخلفات ساخت و ساز صورت گیرد و کار به کمیسیون ماده ۱۰۰ برسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه همایش هم اندیشی شهرداران استان که روز یکشنبه در ساوجبلاغ برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد و با آرزوی توفیق برای شهرداران در این شرایط سخت و مسئولیت های خطیر، افزود: شهرداران متولیان شهرها هستند و در بسیاری از شهرهای دنیا امنیت و قضاوت نیز در دست شهرداران است.

وی ادامه داد: شهرداران شهرهای اقماری مسئولیت سنگینی دارند و آمادگی لازم را برای افزایش اختیارات آنها برای تعامل با دستگاه های قضائی، نظامی و انتظامی داریم.

شهبازی با بیان اینکه اکنون ساختارهای اداری و اجرایی دنیا به طور کامل پاسخگوی نیاز مردم نیستند و این امر در شیوع کرونا بیشتر نمایان شد، گفت: در جریان شیوع این بیماری تاثیرات فراوانی در عرصه های مختلف مشهود بود و نوع امور، ارائه خدمات و نیازمندی های مردم تغییر کرد.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا، ترس و نگرانی بسیاری ایجاد شد ولی تمامی مسئولان با هم بسیج شدند که استان متراکم و پرجمعیت البرز در بحران و طغیان کرونا اسیر نشود.

استاندار البرز با اشاره به همراهی واحدهای تولیدی برای تولید محصولات مقابله با شیوع کرونا، اضافه کرد: بافت های ناکارآمد شهری و سکونت یک میلیون نفر، استقرار زندان های بزرگ کشور و بسیاری موضوعات می توانستند در شیوع کرونا گرفتاری ایجاد کنند که همکاری های مردم، اصناف، پای کار آمدن شوراها و شهرداری ها و تمامی نیروی های نظامی، انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران، دستگاه قضا، هلال احمر، مسئولان اجرایی و کادر بهداشت و درمان استان یکدل و ید واحد شدند و مانع بحرانی شدن وضعیت شدند.

وی گفت: یکی از ارکان خدشه ناپذیر مقابله با کرونا شهرداران استان بودند که با حمایت شوراهای اسلامی خوش درخشیدند و مردم نیز برای کاستی ها چشم پوشیدند و در این مسیر همراه شدند.

شهبازی با اشاره به بودجه سال ۹۹ افزود: سال گذشته اعلام شد ۱۰ درصد درآمدهای کشور به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز از نفت است و برای سال ۹۹ مقرر شد که یک  میلیون بشکه نفت با قیمت ۵۰ دلار باشد.

وی با بیان اینکه دشمن از تمامی ابزارهای خود برای ایجاد محدودیت برای ایران اسلامی استفاده می کند، گفت: در فروردین امسال فروش نفت منفی شده بود و همچنین در بحث مالیات نیز باید تولید افزایش یابد تا درآمدهای مالیاتی نیز افزایش یابد از این رو پدیده های اجتماعی و اقتصادی زنجیروار به یکدیگر متصل هستند.

استاندار البرز افزود: نعمت خودباوری در شرایط تحریم های ناجوانمردانه برای ما محقق شد و اکنون در واحدهای تولیدی و دانش بنیان استان شاهد دستاوردهای شگرفی هستیم.

وی عنوان کرد: سال گذشته نرخ بیکاری البرز ۲٫۷ درصد کاهش یافت و جمعیت روستایی افزایش داشته، نرخ شهرنشینی که یکی از شاخص ها فلاکت در اقتصاد است در کشور به صورت متوسط ۷۴ است و در البرز ۹۲٫۴ است در سال ۹۶ درخواست کنندگان بیمه بیکاری در البرز ۱۲ هزار نفر و در سال ۹۷ حدود ۱۴ هزار نفر و در سال ۹۸ حدود ۱۶ هزار نفر و در اسفند و فرودین ۹۸ و ۹۹ این تعداد به ۲۶ هزار نفر در استان البرز رسید که از این میزان ۱۴ هزار نفر اعلام کردند که بیکاری آنها ناشی از شیوع کرونا بوده است.

شهبازی گفت: از سوی دولت هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای کمک به ۱۴ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا مصوب شده که با تشکیل کارگروهی در اسرع وقت نسبت به جذب آن اقدام می شود.

وی با اشاره به اینکه راهبرد مقام معظم رهبری برای سال ۹۹ جهش تولید است، افزود: شهرداران در چارچوب های اختیارات و مقررات انتظار می رود که در یک سال باقی مانده از عمر دولت تدبیر و امید و شوراها، با امکانات موجود برای تولید و اشتغال استان یاری رسان باشید.

استاندار البرز ادامه داد: از ثبات مدیریت و احکامی که در استان صادر می شود حمایت می کنم و شهرداری ها نیز باید تعامل خود را با شوراها حفظ کنند و در این شرایط سخت از تنش و حواشی مخرب دوری کنید و آرامش خاطری که در کرونا به مردم دادید، همچنان ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به دادگاه سقراط و محاکمه آن و نوشیدن جام شوکران، که در کتب تاریخی آمده، گفت: باید بر مدار قانون حرکت کنیم و نباید به دنبال دور زدن قانون باشیم تا نظم اجتماعی بر هم نریزد.

شهبازی با بیان اینکه به طور متوسط سالانه ۸۰ هزار نفر به جمعیت البرز اضافه می شود، افزود: بر این اساس قواره های شهرها عوض شده از این رو باید به جد در خصوص جلوگیری از ساخت و سازها غیرمجاز اقدام شود.

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تعامل شهرداران با نیروی انتظامی و پشتبانی از بسترهای امنیت استان، گفت: سلامتی و امنیتی از اهم امور است و طی ۲ سال گذشته در این مباحث موفق عمل شده و اتحاد و اسنجام در این حوزه با همراهی دستگاه قضای البرز، قابل تقدیر است.

وی افزود: طرح های تفصیلی شهرداری ها بسیار حائز اهمیت هستند و باید از اصالت اسناد حفاظت شود.

شهبازی ادامه داد: قطار شهری کرج با سرعت در حال پیشرفت است و فاز یک آن تا پایان سال طبق تعهد شهرداری کرج به بهره برداری می رسد.

وی گفت: کمربند شمالی کرج به اندازه ای دارای اهمیت است که اتمام آن اقدامی بزرگ است که در تاریخ کشور می درخشد.

Share this post