دوربرگردان پل امام حسن مجتبی (ع) زنجان به بهره برداری رسید

دوربرگردان پل امام حسن مجتبی (ع) زنجان به بهره برداری رسید

آوای میهن : مهران حبیبی- به منظور تسهیل در عبور و مرور شهروندان از شهرک‌های اقماری زنجان از قبیل گلشهر، اندیشه به سمت میدان بسیج و کاهش اتلاف وقت مردم، دوربرگردان پل امام حسن مجتبی (ع) با حضور استاندار زنجان وعده ای از مسوولان به بهره برداری رسید.

در این مراسم دکترعلیرضا فیروزفر شهردار زنجان  اظهار کرد: دوربرگردان پل در واقع تکمیل کننده تسهیل ترافیک پل بود که با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار ساخته شد.
وی ضمن اشاره به اقدامات کارشناسی صورت گرفته در ارتباط با ایمنی‌سازی پل گفت: خوشبختانه نتایج این کارشناسی‌ها مثبت شد.
شهردار زنجان در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت پروژه سبزه‌میدان تصریح کرد: ساخت پروژه سبزه‌میدان از گذشته با چالش‌هایی مواجه بوده و همین امر موجب رنجیده خاطر شدن مردم شهر و اهالی منطقه و کسبه شده است، بنابراین طبق مشورتی که با اهالی داشتیم بنا شد که نقاط مهم این پروژه با سرعت بیشتری انجام شود.
فیروزفر گفت: از جمله بخش‌های پروژه که مشکلات عظیمی ایجاد کرده بود، باغ راه شرقی بود که به خاطر حصارهای کشیده شده در مقابل مغازه کسبه قسمت شرقی در حال تبدیل به یک معضل اجتماعی بود؛ اما با مساعدت مسئولین به سرعت آماده‌سازی شده و به زودی افتتاح می‌شود.

وی در ارتباط با فاز جنوبی سبزه میدان نیز نیز گفت: متأسفانه قرارداد این بخش بدون لحاظ موارد جانبی و با مبلغ محدودی بسته شده بود که هرچند در ظاهر در حال اتمام بود؛ اما به لحاظ موارد جانبی حتی به نیمه هم نرسیده بود، که در این بخش هم قرارداد را تکمیل کردیم.
شهردار زنجان با بیان اینکه از دیگر مشکلات پروژه سبزه‌میدان عقد قرارداد برای مصالح کف‌سازی بدون لحاظ شرایط آب و هوایی شهر بود، گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با توجه به مسائل دانش‌بنیان این مصالح را مطابق با شرایط آب و هوایی شهر تغییر دادیم که اتفاقاً همین کار موجب صرفه‌جویی ۳۰ میلیارد تومانی هم شد.
فیروزفر درباره آخرین وضعیت ساخت این پروژه هم گفت: باغ راه شرقی پروژه کف‌سازی شده و کف‌سازی قسمت جنوبی نیز در حال آغاز است.

وی در ادامه به پروژه باغ هاشم‌نژاد به عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری در رسیدگی به مناطق محروم شهر اشاره کرد و افزود: با ساخت این مجموعه نقطه عطفی در اماکن تفریحی شهر ایجاد خواهد شد.
شهردار زنجان با اشاره به استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیا در ساخت این پروژه گفت: با توجه به حساسیتی که شخص استاندار هم در این‌باره داشتند، توافقات لازم با قرارگاه انجام شد و قرار است که این پروژه در زمینی به مساحت ۶.۵ هکتار و با مبلغ ۱۳۴ میلیارد تومان ساخته شود.
وی به طی مراحل نهایی این پروژه در زمینه مباحث مربوط به کنترل ترافیک اشاره کرد و افزود: زمان‌بندی ساخت این پروژه ۱۵ ماه است که امیدواریم در موعد مقرر این کار انجام شود.

فیروزفر به مناسب‌سازی آسفالت کل شهر در قالب نهضت آسفالت هم اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین هدف ما در اجرای این طرح زیرساخت‌سازی برای آن بود، چون یکی از نکات مهم در آسفالت است.
شهردار زنجان ادامه داد: ما در بحث نهضت آسفالت ابتدا به زیرساخت توجه داریم، یعنی اگر در معبری این موضوع مشکل دارد، قبل از آسفالت آن را حل کرده و سپس کار آسفالت‌ریزی را انجام می‌دهیم، برای مثال در خیابان سعدی علاوه بر آسفالت کارهای ترمیم جداول و … نیز انجام شد.
وی با اشاره به اسکن معابر شهر زنجان افزود: در این پروژه مشکلات معابر مختلف احصا شده و ما بر همین اساس اقدامات مربوط به آسفالت را انجام می‌دهیم.

فیروزفر ادامه داد: تلاش مجموعه شهری توزیع متوازن آسفالت در کل شهر است، هرچند که شهر کشش محدودی برای اعمال محدودیت را دارد، اما برنامه شهرداری این است که تا جایی که امکان دارد در همه نقاط شهر این اقدامات انجام شود.
شهردار زنجان با اشاره به سرعت بالای عملیات آسفالت‌ریزی در نقاط مختلف شهری گفت: باید این نکته را در نظر بگیریم که عملیات آسفالت‌ریزی با لحاظ همه موارد دانش‌بنیان، شرایط دمایی شهر و لحاظ سایر موارد ایمنی انجام می‌شود.
وی از آسفالت بازگشایی پادگان به عنوان بخش عظیمی از پروژه آسفالت شهرداری یاد کرد و افزود: آسفالت این معبر حداکثر ۱۰ روز طول می‌کشد، البته این کار با لحاظ موارد ایمنی که ارتش به آن تاکید دارد انجام خواهد شد، یعنی دوربین‌های مداربسته در تمام طول مسیر نصب می‌شود.

شهردار زنجان همچنین از افتتاح پروژه‌های شهری بین عید قربان و غدیر خبر داد و گفت: گره پروژه‌های شهری باز شده است.
علیرضا فیروزفر، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم شهرداری باز کردن گره پروژه‌های شهری است.
شهردار زنجان با اشاره به برخی از اولویت‌های شهرداری در پروژه‌های شهری گفت: امروز شاهد اتمام دوربرگردان پل امام حسن مجتبی (ع) هستیم که در حل گره ترافیکی موثر خواهد بود.
وی بازگشایی معبر پادگان را دیگر اولویت شهرداری عنوان کرد و گفت: کار آسفالت این معبر ۱۰ تا ۱۵ روز طول می‌کشد و زیاد زمانبر نیست، اما باید مباحث امنیتی مورد نظر ارتش نیز تأمین شود که شامل نصب دوربین در سراسر مسیر است که با احتساب این موضوع تا دو ماه آینده پروژه پادگان نیز افتتاح خواهد شد.

شهردار زنجان از سبزه‌میدان به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های مجموعه شهری یاد کرد و افزود: گره‌های ساخت این پروژه در ارتباط با تأمین منابع مالی انجام شده و نکات فنی نیز کارشناسی شده است.
فیروزفر گفت: امیدواریم با نگاه مثبتی که شخص استاندار در ارتباط با اتمام پروژه سبزه‌میدان دارند، هر چه سریعتر شاهد تکمیل این پروژه هم باشیم.
وی در پایان به برنامه‌های شهرداری در بازه زمانی عید قربان تا غدیر هم اشاره کرد و افزود: در این فاصله چند پروژه شهری در حوزههای مختلف افتتاح خواهد شد.

معاون شهرداری زنجان با بیان اینکه پل امام حسن مجتبی (ع) سال ۹۷ کلنگ‌زنی شد و طی یک سال به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: با توجه به اینکه تردد وسایل نقلیه در محور ۲۲ بهمن در خطوط شرق به غرب و شمال به جنوب و بالعکس زیاد بود برای اینکه از تلاقی‌های ترافیکی کاسته شود و دسترسی به پل اصلی تامین شود، به تعدادی پل هم‌سطح و غیرهم‌سطح نیاز بود تا پروژه اصلی تکمیل شود.
علیرضا انصاری با اشاره به جزئیات پل امام حسن مجتبی (ع) گفت: در مجموع ۴۸ میلیارد تومان برای قرارداد این پروژه هزینه و ۱۷ میلیارد تومان نیز برای ساخت یوترن هزینه شد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز گفت: دوربرگردان پل اامام حسن مجتبی (ع) مطابق وعده‌ای که داده بودیم، امروز به بهره‌برداری رسید.
منصور مرادلو ، با اشاره به اقدامات صورت گرفته پیرامون این پروژه، عنوان کرد: افتتاح این پروژه تاثیر به سزایی در کاهش حجم ترافیکی این بخش از بزرگراه ۲۲ بهمن خواهد داشت و در اتصال بخش غرب به شرق این بزرگراه بسیار مفید خواهد بود.
این مسئول با قدردانی از همه دستگاه‌های دخیل و تلاش‌های مستمر در اتمام این پروژه، اظهار کرد: همه دستگاه‌هایی که در فرآیند طراحی تا اجرای این پروژه مشارکت داشتند، از جمله شهرداری و راه و شهرسازی و همین‌طور پیمانکار پروژه، جهاد نصر بسیار همکاری خوبی داشتند.
مرادلو با بیان اینکه مشکلات ترافیکی این محور قبل از عید نوروز سریعاً رفع شد، تصریح کرد: با همکاری ارگان‌های مربوطه و با روی کار آمدن شهردار جدید زنجان، شاهد بودیم که مشکلات ترافیکی این پروژه قبل از عید نوروز به سرعت رفع شد.

Share this post