آغاز تولیدپارچه ایربگ خودرو برای اولین بار در کشور

آغاز تولیدپارچه ایربگ خودرو برای اولین بار در کشور

آوای میهن  نیوز در مراسمی با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی رستمی مدیرعامل شستا، آیت‌الله خاتمی امام جمعه زنجان، محسن افشاری استاندار زنجان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی خط تولید پارچه ایربگ خودرو برای اولین بار در کشور در محل شرکت نخ تایر صبا در استان زنجان افتتاح شد.

شرکت نخ تایر صبا از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، با تکیه بر توان مهندسان و متخصصان داخلی و حمایت شستا موفق به بومی‌سازی دانش‌ تولید پارچه کیسه هوا یا همان ایربگ در کشور شد.

این کارخانه با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای بیش از ۶۰۰ نفر، ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ تن پارچه کیسه هوا را دارد و با تولید حدودا ۴.۵ میلیون متر مربع پارچه ایربگ کشور را بعد از ۵۰ سال از واردات این محصول بی‌نیاز میکند.

‌تولید بومی پارچه‌های ایربگ خودرو منجر به صرفه جویی ارزی ۳۰ میلیون یورو در سال خواهد شد.

*آغاز عملیات احداث پروژه استیل کورد

در ادامه این مراسم همچنین کلنگ زنی پروژه استیل کورد شرکت نخ تایر صبا بدست مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انجام شد.

فاز اول این پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۳۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای بیش از ۲۵۰ نفر، ظرفیت تولید سالانه ۱۰هزار تن استیل کورد را دارد.

با بهره‌برداری از این پروژه ملی، شرکت نخ‌تایر صبا تنها شرکت در خاورمیانه و همچنین از معدود شرکت‌هایی در جهان خواهد بود که محصولات متنوعی در صنعت استحکام‌دهنده‌های انواع تایر تولید می‌کند و اجرای این طرح در استان زنجان به لحاظ دانش و تکنولوژی بالا، اشتغال‌زایی و منحصر به فرد بودن، برای این استان زنجان اهمیت بالایی دارد.

با توجه به تغییر تکنولوژی تولید تایر از بایاس به رادیال و به منظور هماهنگی با صنعت روز دنیا، اجرای این طرح برای صنعت تایر بسیار ضروری و حیاتی دانست و این کارخانه نقش مهمی در تامین نیاز روزافزون صنعت تایر کشور به ماده اولیه و مهم استیل‌کورد را ایفا و نیاز تایر سازان داخلی را تامین خواهد کرد که مهم‌ترین مزیت اجرای طرح است.

شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع لاستیک در حالی بیستمین سال از فعالیت خود را سپری می‌کند که در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده منسوج استخوان‌بندی و پارچه‌های صنعتی در منطقه خاورمیانه است و پیش از این هم کشورمان را در تولید نخ تایر خودرو خودکفا کرده بود.

Share this post