تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر زنجان

تخصیص ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر زنجان

 

مصطفی طاهری نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از تاسیسات تصفیه خانه های آب و فاضلاب شهر زنجان گفت: با پیگیری های انجام شده مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد تاسیسات فاضلاب در شهر زنجان اختصاص یافت.

«مصطفی طاهری» اظهار کرد: این اعتبار جزء مصوبات سفر رئیس جمهور به استان زنجان بوده و دستور تخصیص آن توسط معاون اول رئیس جمهور به وزیر نیرو صادر شده است.

وی افزود: اعتبار این طرح به ترتیب مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه، ۲۰۰ میلیارد ریال توسط وزارت نیرو و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات استان در سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تامین می شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کیفیت مناسب پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب زنجان گفت: واحدهای صنعتی جدیدی که به زودی در زنجان استقرار می یابند، ملزم به استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب خواهند بود.

وی تصریح کرد: در برابر استفاده از پساب، این واحدهای صنعتی می توانند در حوزه توسعه تاسیسات فاضلاب شهر زنجان به اشکال مختلفی همچون سرمایه گذاری برای تقویت زیرساخت های تصفیه خانه و ایجاد شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب همکاری خواهند نمایند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی به شهر زنجان نیز که جزء موضوعات اولویت دار استان محسوب می شود به صورت ویژه در دستور پیگیری قرار داشته و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

 

 

Share this post