دهکده سبز در مجموعه گاوازنگ زنجان ایجاد می‌شود

دهکده سبز در مجموعه گاوازنگ زنجان ایجاد می‌شود

 

دادستان زنجان با اشاره به اجرای طرح گردشگری و تفریحی امند گفت: از شاخص‌های بارز این پروژه ایجاد دهکده سبز است که در آن به هیچ وجه از سوخت فسیلی استفاده نشده و تماماً از انرژی‌‌های تجدید پذیر استفاده می­‌شود.

حجت‌الاسلام محسن کرمی اظهار کرد: یکی از حرکت­‌های طیب و نیکو ایجاد بستر آرامش برای مردم عزیز در قالب اجرای پروژه­‌های گردشگری در منطقه­ امند است.

دادستان زنجان افزود: نگاه حمایتی ما به این پروژه به این علت است که مجموعه­ گردشگری امند صرفاً متعلق به شرکت عمران امند نبوده، بلکه متعلق به همه مردم شریف زنجان است.

وی با اشاره به اینکه زنجان در بحث امکانات گردشگری و تفریحی برخلاف داشتن ظرفیت خوب، ضعیف عمل کرده و فقیر است و ایجاد منطقه گردشگری در امند یک فرصت استثنایی برای توسعه گردشگری و ایجاد یک الگوی موفق در استان است، اضافه کرد: شرایط فعلی آن از جمله خالی از سکنه بودن آن یک مزیّت بسیار خوب تلقی شده و به واقع یک فرصت است نه تهدید و با اجرای موفق این طرح بخش قابل توجهی از سرریز نیاز شهر در این منطقه تأمین خواهد شد.

کرمی با اشاره به اینکه در سطح کشور وجود منطقه خالی از سکنه اما دارای جذبه گردشگری بسیار نادر است، از همین رو خالی از سکنه بودن روستای امند نباید مانع از خدمات‌رسانی به این پروژه عظیم گردشگری شود، افزود: باید با نگاه حمایتی و بکارگیری سقف اختیارات قانونی بستر را برای ایجاد و اجرای آن تسهیل کرد، چراکه این طرح گردشگری با کار پژوهشی و عالمانه شرکت امند، در رأس با مدیریت پروفسور ثبوتی انجام می‌شود و وجود پنج جلد کار تحقیقی گسترده بیانگر وجود اتاق فکر و علمی بودن پروژه است.

دادستان زنجان خاطر نشان کرد: وجود محیطی که مردم بدون دغـدغه و گناه در آن به آرامـش برسند و ترغیب‌گر حیات طیبه باشد برای شهر مغتنم خواهد بود و برای رسیدن به آن همه مسؤولین استان باید نگاه حمایتی و تسهیل‌گر داشته باشند.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه با نصب‌العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌شود در ستاد مذکور مشکلات و موانع پروژه در ابعاد مختلف بررسی و با همراهی مسؤولان مرتفع شود، اضافه کرد: در همین راستا مشکلات متعدد پروژه گردشگری امند احصاء و نسبت به رفع و حل آنها دستوراتی صادر شد.

وی افزود: طبق هماهنگی انجام شده مشکل عمده و اصلی شرکت نیز که در بحث تمدید مجوز بود که با همکاری دست‌اندرکاران خوشبختانه پروژه با پیشرفت ۲۵ درصدی خود ادامه خواهد یافت.

کرمی افزود: از شاخص‌های بارز این پروژه ایجاد دهکده سبز است که در آن به هیچ وجه از سوخت فسیلی استفاده نشده و تماماً از انرژی‌‌های تجدید پذیر استفاده می شود فاضلاب نیز بازیابی و به چرخه باز خواهد گشت که این پروژه هیچ‌گونه هدر رفت آب هم نخواهد داشت ضمن اینکه بافت سنتی روستا از جمله مسجد و حمام حفظ خواهد شد./فارس

Share this post