پارکینگ و مجتمع تجاری توفیق در زنجان به بهره برداری رسید

پارکینگ و مجتمع تجاری توفیق در زنجان به بهره برداری رسید

آوای میهن نیوز-آیین افتتاح وبهره برداری از پارکینگ و مجتمع تجاری توفیق شامگاه یکشنبه با حضور شهردار ومسوولان استانی برگزار شد.

شهردار زنجان در این مراسم با اشاره به مراحل ساخت وتکمیل پارکینگ و مجتمع تجاری توفیق اظهار داشت:این پروژه در مساحت هشت هزار ۳۴۰ متر مربع، شامل ۲۳مغازه ، ۱۴۷ پارکینگ مسقف و ۱۸پارکینک روباز برای رستوران طراحی شده است .

دکتر علیرضا فیروزفر با بیان اینکه قسمت تجاری آن ۲ هزار و ۲۰۰ و متر مربع و زیر بنای رستوران ۴۱۶ متر مربع است، افزود: این پروژه درهشت طبقه که ۲ طبقه آن به زیر زمین ، یک طبقه همکف،پنج طبقه روی همکف را شامل می شود احداث شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در مرکز شهر با مشکلات ترافیکی مواجه  هستیم، ایجاد چنین پارکینگ های عمومی می تواند راهگشا باشد و شهرداری زنجان همواره در راستای آرامش وآسایش شهروندان گام بر می دارد.

این مسوول شهری با بیان اینکه پس از افتتاح، این مکان به صورت رایگان تا زمان واگذاری در خدمت شهروندان خواهد بود افزود: رویه واگذاری آن به بخش خصوصی هم طی خواهد شد.

فیروزفر با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه در سال ۹۴ به زمین زده شد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم افزود: امیدواریم با این کار گشایش هایی به لحاط تامین پارکینیگ شهری رخ دهد .

وی با بیان اینکه امروز یک روز خوب در تقویم به نام شوراها نامگذاری شده است، گفت: این پروژه در حوزه مولد سازی و سرمایه گذاری شهری به ویژه گشایش ها در حوزه ترافیکی است که در سیستم و هسته مرکز شهر با این معضل مواجه هستیم.

شهردار زنجان  درادامه گفت: ۴۳ دستگاه اتوبوس، ۳۶ دستگاه مینی بوس و ۲۵ دستکاه ون خریداری شده و می توان گفت به لحاظ تعداد وسائل نقلیه به حد خوبی رسیدیم بر این اساس هوشمند سازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر زنجان تا چهار ماه آینده توسط پیمانکار انجام می‌شود.

وی یکی از راه حل های گره ترافیکی شهر زنجان را احداث پارکینگ های متعدد طبقاتی به ویژه در هسته های مرکزی شهر ذکر کرد و گفت: در حوزه مولد سازی ،شهرداری تلاش دارد این مهم را به نحو مطلوبی به سرانجام برساند.

فیروزفر یادآور شد: از ابتدای کار عهدی با مردم فهیم زنجان بسته ایم که از املاک زنجان در راستای پیشرفت و شکوفایی و زیر ساخت های شهر هزینه شود.

این مسوول شهری با بیان یانکه پروژه های مهم شهری به مراحل خوبی برسد خاطر نشان کرد: یکی از پروژه های مهم شهیدان کریمی است که در واقع پنج پروژه را در خود جای داده که قرار داد اولیه آن هزار میلیارد تومان است.

فیروزفر با بیان اینکه با پایان این پروژه مبلغ قرارداد بیشتر خواهد شد، افزود: همچنین حذف فاضلاب از زنجانرود که از دارایی های مهم زنجان است، رقم خواهد خورد و بلافاصله تفرج سازی این مکان انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه های سال قبل همچون اصلاح معابر نیز انجام خواهد شد، خاطر نشان کرد: از مردم زنجان در خواست داریم همانند سال گذسته همراهی داشته باشند.

شهردار زنجان در پایان گفت: آبیاری مکانیزه در حوزه فضای سبز شهری پس از سال ها ، اصلاح و نوسازی حمل و نقل عمومی پس از یک ونیم دهه از جمله اقدامات مهم شهرداری زنجان بوده است.

درآمد پایدار شهری به خدمات رسانی بهتر در زنجان منجر می شود

رییس شورای اسلامی شهر زنجان نیز شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پارکینگ و مجتمع تجاری توفیق با بیان اینکه ایجاد درآمد پایدار به شهرداری ها به خدمات رسانی بهتر منجر می شو، خاطر نشان کرد: صرف هزینه کرد بر اساس  بودجه  راهکار مناسبی نیست.

مجید ناصحی مقدم ، با ذکر تاریخچه ای از شکل گیری شوراها افزود: در سال ۷۸ هدف از تشکیل شوراها صرف انتخاب شهردار و رییس شورا نبود ،در عمل حمایت مالی دولت از شهرداری ها رخت بربست، یعنی شهرداری ها پیش از این وابسته بودند دیگر چنین چیزی رخ نداد.

وی با بیان اینکه وابستگی شهرداری به بودجه های دولتی در حد بسیار اندکی باقی ماند، اضافه کرد: شهرداری ها به درآمدهای خود وابسته شده اند موضوعی که از آن غفلت می شود و حتی دربررسی عملکرد شوراها این موضوع چندا ن مورد توجه قرار نمی گیرد.

این عضو شورای شهر زنجان با تاکید بر اینکه کسب در آمد پایدار برای شهرداری ها از جمله موضوعات اساسی است که در شوراها مطرح بوده است، ادامه داد: حتی وقتی که قانون مالیات ارزش افزوده طرح شد با حذف برخی از عوارض در شهرداری این به یک درآمد پایدار تبدیل شده و در زمان حاضر توسط سازمان امور مالیاتی وصول و در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه این کار مهم یکی از کارهای خوب و ماندگار نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: این روند باید همچنان تداوم داشته باشد چرا که درآمدهای پایدار به سرویس دهی مناطق محروم منجر شده و خدماتی بهینه ای را موجب می شود.

رییس شورای اسلامی شهر زنجان یکی از از پروژه های مهم شهر زنجان را افتتاح پارکینگ و مجتمع تجاری عنوان کرد و گفت: در عمل شهرداری زنجان با زمینی که در اختیار داشته به پیمانکار واگذار که در نهایت مجتمع تجار ی را ایجاد کرد که در مدها و ارزش افزوده را ایجاد خواهد کرد.

 

ناصحی مقدم با بیان اینکه در کنار این کار مهم ایجاد پارکینگ طبقاتی به تعداد ۱۵۰ دستگاه خودرو خود تجربه موفق و مفیدی است، افزود: به بار نشستن چنین پروژه هایی در راستای خدمت رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه شهرداری زنجان در ۲و نیم ساله گذشته این پروژه را به جد پیگیری کرده است، اظهار داشت:تجربه موفق چنین کار ی موجب می شود تا پروژه های دیگری با مولد سازی و بهره وری بیشتر سرمایه کردم بتوان خدمات بیشتری را به مردم ارائه کرد.

رییس شورای شهر زنجان با بیان اینکه مشکلات متعددی در شهروجود دارد، اضافه کرد: تامین اعتبار پروژه ها به همین سادگی نیست وحضور سرمایه گذاران در ایجاد ارزش افزوده امری مهم برای شهرداری زنجان است که امیدواریم این فضا در آینده بیشتر شکل بگیرد.

Share this post