رشد ۲ برابری سرمایه گذاری بخش خصوصی در البرز نسبت به سال قبل

رشد ۲ برابری سرمایه گذاری بخش خصوصی در البرز نسبت به سال قبل

نماینده عالی دولت در استان البرز:

رشد ۲ برابری سرمایه گذاری بخش خصوصی در البرز نسبت به سال قبل/البرز به کارگاه سازندگی تبدیل شده است/کسب رضایتمندی مردم، راهبرد اساسی وزیر کشور طبق سیاست های دولت و منویات مقام معظم رهبری است/برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور مهمترین برنامه البرز است/کار شبانه روزی، رونق تولید، اشتغال، سرمایه گذاری و امنیت در قالب منشوری منظم برای البرز تعریف شده است

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به دستاوردهای البرز، گفت: یک نمونه از این دستاوردها این است که در ۹ ماه گذشته ۱۳ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی در البرز محقق شده که این رقم در سال گذشته ۷ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که به ریاست وزیر کشور برگزار شد؛ با بیان اینکه در ایام مبارکی هستیم که دوران پرخاطره بهمن ماه را برای ما یادآوری می کند، افزود: امروز در استان البرز میزبان وزیر حاذق، اندیشمند و پرتلاش دولت تدبیر و امید هستیم.

وی ادامه داد: ساعت ۲۲ شب 20 بهمن ماه سال ۶۴ یادآور عملیات غرور آفرین والفجر ۸ در منطقه حور العظیم تا فاو با رمز یا زهرا است که پیروزی رزمندگان اسلام را همراه داشت که یاد و خاطره دلاورمردی ها، ایثارها و رشادت ها گرامی و روح شهدا شاد باد.

شهبازی با قدردانی از حضور و پیگیری های معاونین وزیر کشور در حوزه های عمرانی و اقتصادی استان، گفت: تعدادی از فعالان اقتصادی استان که صاحبان برندهای معروف کشور هستند در جلسه حضور دارند که به طور قطع از صحبت های آنها بهره برداری می شود.

وی افزود: استان البرز آخرین استان کشور مصوب در سال ۸۹ و استانی نوپا است و ساختارهای اداری هنوز معطل مانده و برای این امر پیگیری های فراوانی شد چراکه ما در مرحله دولت سازی استانی هستیم.

استاندار البرز با بیان اینکه تیم اقتصادی فعالی در استان شکل گرفته، اضافه کرد: استان اول مهاجرپذیر کشور با رشد مهاجرت ۱.۲۲ درصدی هستیم که جدای مرکز آمار ایران، مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که مهر امسال ۱۲ هزار دانش آموز جدید در مدارس استان ثبت نام کردند.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار سازمان برنامه و بودجه، سالانه بیش از ۸۰ هزار نفر مهاجر به البرز اضافه می شود، گفت: اقدامات خوبی که بر اساس رهنمودهای جناب آقای دکتر رحمانی فضلی بعنوان سخنگوی ستاد اقتصادی دولت ارائه داده در بسترهای مختلف برای سرمایه گذاری اجرایی شده است.

شهبازی افزود: کلیدواژه های مانوس در البرز، امنیت، رضایتمندی مردم، سرمایه گذاری، تولید و اشتغال است همچنین انتخابات نیز در قالب پروژه ای با هدف برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه در البرز دنبال می شود.

وی با اشاره به تاکیدات وزیر کشور مبنی بر تلاش شبانه روزی برای کسب رضایتمندی مردم، عنوان کرد: توصیه های وزیر محترم کشور را به منشوری برای استان تبدیل کرده ایم و در این راستا از تلاش های شبانه روزی مجموعه مدیران استان قدردانی می کنم.

استاندار البرز گفت: ما برنامه ریزی کردیم که ابتدا توجه مسئولان دولتی را به البرز معطوف کنیم و از این طریق مسائل و گرفتاری های استان پرجمعیت البرز را گره گشایی کنیم.

وی افزود: ما در یک فصل 3 رییس قوه را به البرز دعوت کردیم، قالب وزرای اقتصادی و همه معاونین رییس جمهور، وزرای مختلف را داشتیم و اکنون نیز میزبان وزیر محترم کشور هستیم.

شهبازی با اشاره به رشد سریع جمعیت مهاجران در البرز، گفت: هر چه تلاش می کنیم برای ایجاد اشتغال و تولید، رشد مهاجرت به شکل تصاعدی بدنیال پیشی گرفتن از ما است.

وی با اشاره به اینکه طبق اظهارات فعالان اقتصادی، البرز به کارگاه سازندگی، تولید و توسعه تبدیل شده است، افزود: 800 واحد تولیدی در اشتهارد داریم که تعدادی از آنها سرمایه گذاران خارجی هستند و با آنها پیمان بستیم که به شرط معافیت های گمرکی، سرمایه گذاری کردند که با رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتر، تحول بزرگی را در این حوزه شاهد خواهیم بود.

استاندار البرز ادامه داد: توفیقاتی که در بحث کشاورزی و صنعت و کاهش نرخ بیکاری حاصل شده مورد اشاره قرار گرفت و آنچه که بسیار مهم است افزایش مشارکت اقتصادی است که برای اولین بار در استان البرز پیشی گرفته، نرخ مشارکت اقتصادی مانند امید به زندگی است.

وی گفت: چند روز قبل ساوجبلاغ بودیم و فرماندار با ذکر تاریخ اعلام کرد که استاندار و تیم اقتصادی و عمرانی استان بیش از 35 بار به شهرستان ساوجبلاغ سفر کرده اند.

شهبازی با بیان اینکه جمعیت به جایی می رود که رونق کسب و کار باشد جایی که زندگی جریان ندارد که مهاجرت صورت نمی گیرد، افزود: از مجموعه دولت ممنونم که هیچ مطالبه البرز در بحث توسعه عمرانی، اقتصادی و…بدون پاسخ از سوی انها بازنگشته است.

وی اضافه کرد: ما بیش از 12 لکه صنعتی داریم که قبل از انقلاب مانده بودند و تعدادی از واحدهای تولیدی در آن لکه ها بجهت اینکه شناسنامه ندارند، نمی توانند از تسهیلات استفاده کنند، از این رو لکه های صنعتی ماهدشت و زیبادشت ساماندهی شده و به ناحیه صنعتی تبدیل شدند.

شهبازی گفت: توسعه صادرات غیرنفتی که در برخی استان های کشور رشد منفی داشته اما در البرز 34 درصد رشد در 10 ماهه 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی افزود: از 164 واحدی که در گذشته به تملک بانک ها درآمده بودند، از 84 تا به 97 بازگشت به تولید رسیده ایم، که بخشی از این واحدهای باقی مانده در اشتهارد است و بخشی نیز در حوزه تهران است که پیگیری آن برای ما مقدور نیست.

استاندار البرز اضافه کرد: در حوزه اقتصاد دیجیتال، البرز در حال قطب شدن است و در فروش محصولات دانش بنیان رتبه دوم را در کشور داریم.

وی با بیان اینکه پروژه اشتغال مهارت محور را داریم که برای 2 سال استان البرز پایلوت شد و نزدیک 10 هزار نفر باید مشغول به کار شوند، گفت: تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری با  شهرداری کرج، استاندار البرز و معاون علمی و فناوری رییس جمهور منعقد شده، است.

شهبازی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی استان با سرمایه 10 میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی هفته گذشته تصویب و ثبت شده و هیات امنای آن مشخص شد.

وی ادامه داد: البرز فاقد پست 400 کیلولت بود و از این رو تامین انرژی برای واحدهای صنعتی بزرگ در هفته دولت توسط دکتر اردکانیان کلنگ زنی شد و پست 400کیلولت زکی آباد نیز در اشتهارد اعتبارش تامین شد و مشکل زمین دارد که در کمیسیون تخصصی دولت در حال بحث و بررسی است.

وی افزود: افتتاح طرح ها و پروژه هایی که در دهه مبارک فجر صورت گرفت، 500 درصد رشد داشتیم و بخش عمده آن هم مربوط به بخش خصوصی بود.

استاندار البرز با اشاره به اتحاد و همدلی بین مجموعه دولت، مردم و فعالان بخش خصوی، عنوان کرد: با ذهنی مشترک به این نتیجه رسیدیم که راه عمران و آبادانی و امنیت سرمایه گذاری و حضور مردم در صحنه در البرز با هم بودن است.

وی گفت: مسائل حاشیه ای را کنار گذاشته ایم و اصلا فرصت اینکه به موضوعات جزئی در البرز بپرداریم، نداریم که این روند در بخش های مختلف نتیجه مثبت داده است.

شهبازی افزود: دکتر رحمانی فضلی بعنوان مقتدر ترین وزیر دولت دکتر روحانی، کسی است که با عشق و علاقه و انگیزه مضاعف نمایندگان دولت را موظف می کند که سیاست های دولت را که طبق منویات مقام معظم رهبری است، اجرایی کنند.

Share this post