سرپرست استانداری گیلان: شورای برنامه‌ریزی، مغز متفکر و موتور محرکه توسعه هر استان است

استاندار گیلان

سرپرست استانداری گیلان: شورای برنامه‌ریزی، مغز متفکر و موتور محرکه توسعه هر استان است

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه شورای برنامه‌ریزی ، مغز متفکر و موتور محرکه توسعه هر استان است، گفت: همانگونه که مردم عزتمند ایران و نظام جمهوری اسلامی از تمامی چالش های اقتصادی و سیاسی طی چهار دهه گذشته با عنایت خداوند قادر متعال، هدایت رهبری و حمایت و پشتیبانی مردم عبور کردند امسال نیز علیرغم وجود تنگناها و مشکلات فراوان اقتصادی ، همچون گذشته و با تدابیر و تلاش های مستمر دولت اعتدال با سربلندی سپری خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان با قدردانی از تلاش ها و خدمات ارزشمند استاندار سابق گیلان و اعضای شورا در سال گذشته افزود: اصلاح آیین‌نامه ، ساختار و تجمیع کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان ها در راستای استفاده بهینه از ظرفیت و جایگاه قانونی و مهم شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ها به عنوان رکن مهم  برنامه‌ریزی و تدوین گر برنامه های توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی است که یقینا برای توسعه استان ما گیلان نیز دارای اهمیت ویژه است.

وی جایگاه این شورا را به مثابه مغزی متفکر و برنامه‌ریز ، تصمیم گیر و تعیین کننده راهبردهای توسعه ای میان مدت و بلندمدت با نگاه توسعه متوازن و پایدار ارزیابی کرد و اظهار داشت: استان گیلان باتوجه به داشتن ظرفیت‌ها و شاخص های اقلیمی، جغرافیایی ، انسانی و اقتصادی مختص به خود، نیازمند استمرار اجرای طرح های برنامه‌ریزی شده، نیمه تمام با هدف تحقق  توسعه پایدار با شتاب مطلوب می باشد.

سرپرست استانداری به اقدامات مثبت صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید از مسیر شورای برنامه‌ریزی استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: استان گیلان در تهیه ، تدوین و تصویب طرح آمایش و سند توسعه  به عنوان یکی از استان های پیشرو در سطح کشور بوده و این سند توسعه ای باید رکن و مبنایی مهم برای تصمیم‌گیری اجرای طرح ها باشد.

دکتر زارع در بخش دیگری از سخنان به لزوم انضباط اداری و اقتصادی و صرفه جویی در هزینه های جاری پرداخت و از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در این خصوص تلاش و جدیت بیشتری داشته باشند.

سرپرست استانداری گیلان همچنین  از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا با پیگیری های مستمر از سهم اعتبارات عمرانی ۸۱ درصدی سطح ملی برای تکمیل و اجرای طرح های استانی کوشا باشند.

وی تصریح کرد در سال جاری علاوه بر اعتبارات مربوط به مصوبه های سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران،  ۸۶۶ میلیارد تومان از منابع اعتباری تملک دارایی های سرمایه ای، سه درصد نفت و گاز و سایر منابع اعتباری در شهرستان های استان هزینه می شود.

Share this post